Kam na letnú dovolenku? 5. časť: Poľsko ako ho nepoznáte

V našom cestovateľskom seriáli sme vám predstavili už niekoľko zaujímavých destinácií, kde sa určite oplatí stráviť dovolenku. Tento bedeker teda ďalej rozšírime o nový tip, a to o nášho severného suseda.

Poľsko je rozhodne krajinou cukroviniek. Veď kto by neochutnal famózne krovky, ten akoby tu nikdy ani nebol. Po každej návšteve ich nosíme domov na tony. :)  Krajina našich susedov spoza Tatier toho pre cestovateľov ponúka naozaj veľa – krásne historické mestá, starodávne hrady, unikátnu prírodu... Vyberie si tu každý a takáto dovolenka vám navyše nemusí zruinovať rodinný rozpočet. Vieme, ako na to. :) Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo je Poľsko bardzo dobry typ dovolenkovej destinácie.

 

Poľské Tatry

Zo slovenskej strany máte naše najmenšie veľhory možno prechodené krížom-krážom, navštívili ste ich už ale aj z tej poľskej? Majú naozaj čo ponúknuť. Je to len na skok, tak prečo to nevyskúšať? Môžete tu spoznať goralskú kultúru, vyskúšať splavovať Dunajec na pltiach, alebo oddychovať vo wellness.

 

Hotel Zbójnicówka***

Tento hotel nájdete v objatí poľských Tatier a okrem skvelého oddychu v hotelovej wellness zóne môžete navštíviť aj obľúbený termálny park Terma Bukowina (balík totiž zahŕňa aj zľavu do tohto vodného parku). Z hotelových izieb si navyše vychutnáte nezabudnuteľné výhľady na Tatry.

Chcem vyskúšať

 

 

 

Dovolenka pri mori

Obrázok: dromedar.zoznam.sk

Keď sa povie more, určite sa mnohým z vás vybaví práve Chorvátsko. Ale čo Baltické more našich susedov? Môžete namietať, že tam je chladno. To však v letných mesiacoch neplatí a Poľsko je vyhľadávané mnohými turistami aj kvôli možnosti oddychovať na pláži.  Polostrov Hel je na tento štýl oddychu priam ideálnym miestom. Exotickú atmosféru tu vytvárajú duny, ktoré sa tiahnu po jeho pobreží, na svoje si tu prídu aj milovníci jachtingu a windsurfingu.

 

Perla poľských kúpeľov

Takýto prívlastok si vyslúžilo mesto Krynica Zdroj – a právom. Kúpele sa môžu pýšiť viac ako 200-ročnou tradíciou a nájdete tu historické kúpeľné domy, krásne parky a fontány.  Leží v tesnej blízkosti našich hraníc a v dobrej dostupnosti máme hneď niekoľko špičkových zariadení z našej ponuky:

 

Hotel Pegaz**** v obklopení prírody Beskid Sądecki

Tento 4-hviezdičkový hotel sa nachádza v malebnom údolí Čierneho potoka, ktorý obkolesujú hory. Relax vo wellness a pokoj z hôr, to znie ako dokonalá dovolenka. :)

Vyskúšali sme: Witamy w Hotelu Pegaz

Chcem vyskúšať

 

 

 

Hotel Klimek**** pre milovníkov wellness i rodiny s deťmi

Len 5 km od našich hraníc nájdete ďalšie kúpeľné mestečko - Muszyna. Je to miesto s unikátnou mikroklímou, ktorému kraľuje 4-hviezdičkový Hotel Klimek. Uźijete si tu plávanie v bazéne, relax vo vírivke, niekoľkých saunách a pre najmenších je k dispozícií sedací bazén. Prechádzky po nádhernom okolí by ste však určite nemali vynechať. Vynikajúce hodnotenia zákazníkov ZľavaDňa len podčiarkujú obľúbenosť tohoto rodinného hotela.

Vyskúšali sme: Ochutnávka Poľska v penzióne Klimek

Chcem vyskúšať

 

 

 

Zábava

Ak plánujete rodinnú dovolenku, alebo si len chcete spríjemniť víkend počas prázdniny, v našej ponuke nájdete hneď niekoľko miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu:

 

Westernové mestečko Twinpigs

Píše sa rok 1890 a žiadne zákony tu neplatia! ;) V mestečku Twinpigs zažijú vaše deti ryžovanie zlata, dojenie kravy, uvidia kováčsku dielňu a vybláznia sa na mnohých ďalších atrakciách. Čaká vás dokonca aj banková lúpež alebo kovbojská prestrelka! Poďte si užiť celý deň v štýle divokého západu!

Chcem vyskúšať

 

 

Rabkoland

Len 30 km od hraničného prechodu Chyžné nájdete najväčší lunapark v Malopoľsku. Rodinný zábavný lunapark ponúka 34 atrakcií so 180 pohyblivými figúrami. Lunapark sa navyše nachádza v blízkosti Bialka Tatrzanska a miest Zakopane a Krakow, takže deň plný dobrej zábavy môže pokračovať práve tam.

Chcem vyskúšať

 

 

Po stopách rytierov

Obrázok: www.piastino.pl

Ak vás láka história a na dovolenke radi spoznávate zaujímavé miesta, Poľsko je tiež krajina krásnych hradov a zámkov. Za všetky spomenieme križiacky hrad Malbork, najväčší gotický hrad postavený z tehly. Hrad začali stavať v druhej polovici 13. storočia a neskôr sa stal trvalým sídlom veľmajstrov Rádu nemeckých rytierov. Táto impozantná stredoveká pevnosť, zapísaná do zoznamu UNESCO, leží na poľskej Jantárovej ceste.

 

Termálne kúpalisko Goracy Potok

Bazeny s liečivou termálnou vodou, suché a parné sauny či bahenné kúpele. Goracy Potok patrí medzi obľúbené a vyhľadávané termálne kúpalisko, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Využite viac ako tucet bazénov so šmýkačkami, lanový park i detské ihrisko. Bazény v štýle japonského onsenu v krásnej prírode si rozhodne zamilujete.

Chcem vyskúšať

 

 

Moderný aquapark Chocholowskie Termy

Rozloha vodnej plochy v tomto modernom aquaparku zaberá skvelých 3000 m². To znamená desiatky atrakcií, vonkajšie bazény s termálnou vodou, ale aj najväčšie saunárium v regióne Podhale. To všetko len 3 km od našich hraníc!

Vyskúšali sme: Saunové seansy v Chocholowskych Termach

Chcem vyskúšať

 

 

Poľsko je krajina, ktorú by ste rozhodne mali navštíviť. Je to skvelé miesto na rodinnú dovolenku, romantiku vo dvojici, ale aj relax, zábavu a spoznávanie prírody. Každý milovník cestovania si tu nájde to svoje a najlepšie na tom je, že táto krajina plná krásnych zážitkov je hneď za rohom. Tak hurá na sever! :)

 

 

 


Zdieľaj článok na sociálnych sieťach:

Jakub Ježík

Marketingový špecialista

Jakub sa venuje online marketingu. Rád píše, vymýšľa všetko možné a stará sa o tvorbu video obsahu. Vo voľnom čase ho baví história, hudba a cestovanie.

Ďalšie články z kategórie Cestovanie: