Milujete oddych v luxusných tatranských hoteloch alebo malebných rodinných penziónoch? Dokonalú dovolenku na Slovensku si môžete naplánovať už dnes. Nezabudnite, že po každom dobrom výlete sa vrátite na miesto, kde sa o vás s radosťou postarajú.

Ubytovanie na Slovensku

Svoju dovolenku na Slovensku si zarezervovujte už dnes, kým sú ešte voľné kapacity. Vďaka naozaj dlhej platnosti kupónov na svoj pobyt nastúpite keď sa vám to bude najlepšie hodiť. Navyše cestovaním po Slovensku podporujete domáci cestovný ruch, obľúbené hotely, rodinné penzióny alebo lokálne múzeá, hrady a atrakcie.

Ždiar Dudince Košice Kysuce Terchová a Malá Fatra Orava Vysoké Tatry Liptov Donovaly Slovenský raj Piešťany Trenčín a Trenčianske Teplice

Ždiar

Rázovitá goralská obec je vstupnou bránou do Belianskych Tatier. Spoznajte jedinečný folklór, navštívte najväčšiu vysokohorskú kvapľovú jaskyňu v TANAPe a užite si dovolenku plnú krásnej prírody a tradícií.

Dudince

Miestna termálna voda je jedna z najvzácnejších na svete! Jej účinok poznali už rímski vojaci, ktorí tu zanechali 32 kamenných bazénov vytesaných do travertínovej skaly. Dnes sú Dudince obľúbeným miestom pre oddych a regeneráciu.

Košice

Metropola východného Slovenska jednoznačne stojí za návštevu. Pamiatky tu budete mať ako na dlani - takmer všetky totiž ležia priamo v historickom centre mesta. Určite nesmiete vynechať Gotický Dóm sv. Alžbety a vo Východoslovenskom múzeu si môžete pozrieť aj slávny Košický zlatý poklad.

Kysuce

Rázovitý kraj v lete ponúka aktivity pre športovcov, turistov ale aj mnohé unikáty. Vydajte sa po stopách Jánošíka, oddychujte v drevených kúpacích sudoch alebo sa vydajte po železnici v Skanzene Vychylovka.

Terchová a Malá Fatra

Ideálnu zimnú dovolenku pre rodiny s deťmi nájdete v Malej Fatre. Užijete si tu aj skialpové túry a úchvatnú zimnú turistiku. Zjazdovky sú tu určené pre všetkých - od úplných začiatočníkov až po skúsených lyžiarov.

Orava

Plavte sa na pltiach po rieke Orava, navštívte Múzeum oravskej dediny alebo spoznajte hrad, na ktorom sa nakrúcal známy film Dracula z roku 1922. Malá Fatra, Chočské vrchy či Roháče sú zasa rajom pre turistov aj cyklistov.

Vysoké Tatry

V zime raj lyžiarov, v lete turistická lokalita číslo jedna. Navštívte Štrbské pleso, vychutnajte si výhľady z Lomničáku, odskočte si za zábavou do aquaparku alebo objavte mnohé nespoznané miesta. NAJmenšie veľhory na svete sú miestom tých NAJ zážitkov.

Liptov

Región s názvom Srdce Slovenska zaručene ukradne srdce každému kto ho navštívi :) Môžete sa tu napríklad okúpať na Liptovskej mare, vyraziť na celodennú túru, ale hlavne nezabudnite ochutnať miestne bryndzové halušky!

Donovaly

Donovaly patria k najväčším strediskám Nízkych Tatier. Čaká tu na vás 11 km lyžiarskych zjazdoviek, 25 km bežeckých tratí, sedačkové lanovky, lyžiarske vleky, lyžiarska škola i požičovňa lyží. Na svoje si prídu aj milovníci bežkovania, skialpu a nočného lyžovania.

Slovenský raj

Skúšali ste už navštíviť Slovenský raj v zime? Miestnu nádhernú prírodu si totiž vychutnáte oveľa lepšie, ak sa túlate sami, bez davu letných turistov. Všetky turistické chodníky sú v Slovenskom raji sprístupnené celoročne (okrem ferraty HZS Kyseľ).

Piešťany

Známe kúpeľné stredisko Piešťany stojí za návštevu aj v zime. Na Winterovej ulici si môžete zakorčulovať na umelej ploche a do pol hodinky autom z mesta už budete brázdiť svahy v lyžiarskom stredisku Ski-Bezovec.

Trenčín a Trenčianske Teplice

Trenčín je kultúrnym aj historickým centrom Považia. V zime môžete v Lesoparku Brezina vybehnúť na bežky a v dobrej dostupnosti leží hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. No a neďaleko Trenčianskych Teplíc nájdete tiež skvelé svahy.