Dovolenka na jachte v Chorvátsku - nechoďte k moru, poďte na more!

Jachta Chorvátsko, Chorvátsko

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Dovolenka na jachte v Chorvátsku - nechoďte k moru, poďte na more!

LokalitaJachta Chorvátsko, Chorvátsko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 27.11.2018 do 15.10.2019 podľa dostupnosti.

Jadranské more je považované za jedno z najkrajších miest na svete. Aktívna a zároveň relaxačná dovolenka na jachte je krásna príroda, bohatá história, infraštruktúra v podobe až 50 marín, mestských prístavov, bójových polí a chránených zátok. Plachetnice sú veľmi vhodné pre romantickú či rodinnú dovolenku, ale aj pre záujemcov, ktorí očakávajú aktívnejšie strávené chvíľky.

Jachting 

Môžete ho pojať ako šport a zdokonaliť sa v nahadzovaní lana alebo v ukotvení lode pomocou námorníckych uzlov alebo jednoducho prenecháte prácu skúsenému kapitánovi a vy zatiaľ budete odpočívať a obdivovať prírodné krásy.

Aj cesta môže byť cieľ. Toto všetko je JACHTING. Za dvadsať rokov budeš viac sklamaný z vecí, ktoré si neurobil, než z tých, ktoré si urobil. Teda odhoď kotvy. Odplávaj z bezpečného prístavu. Naber do plachiet priaznivý vietor. Skúmaj. Snívaj. Objavuj.

Plachetnica

Plachetnice sú veľmi vhodné pre romantickú či rodinnú dovolenku, ale aj pre záujemcov, ktorí očakávajú aktívnejšie strávené chvíľky. Tí si užijú prácu s plachtami a vetrom. Na každej lodi sa nachádza okrem dvojlôžkových kajút aj salónik, navigačný stolík, WC so sprchovým kútom. Kuchyňa je komplet vybavená, v salóniku okrem sedenia a jedálenského stola nájdete aj CD prehávač, prípadne TV.

Jadranské more

Jadranské more je považované za jedno z najkrajších a najčistejších morí sveta. Za svoju povestnú modrú farbu a priezračnosť vďačí skalnatému pobrežiu, kde v prekrásnych zálivoch môžete nájsť aj piesočnaté pláže. Dĺžka pobrežia spolu s 1244 ostrovmi, z ktorých je iba 66 obývaných, je 5835 km. Môžete tu stráviť aktívnu a zároveň relaxačnú dovolenku. V chorvátsku nájdete krásnu prírodu, bohatú históriu, jachtársku infraštruktúru v podobe až 50 marín, mestských prístavov, bójových polí a chránených zátok. Tieto atribúty predurčujú jadranské more na najlepší rekreačný jachting na svete.  Môžete plávať na pokojnom mori s miernym vetrom v zákryte ostrovov. Môžete však zamieriť aj na otvorené more, kde si užijete ten pravý športový jachting. Vzdialenosti sú malé a aj napriek veľmi členitému pobrežiu a ostrovom je povolená plavba aj v noci. Môžete si vychutnať stredomorskú gastronómiu, kvalitné vína a slovanskú pohostinnosť.

Počasie a podnebie

Pobrežie jadranského mora má v lete charakter subtropického podnebia. Rekreačná jachtárska sezóna na Jadrane začína v máji a končí na konci septembra. Leto je na Jadrane horúce a pomerne pokojné. Teplota vzduchu je 30 °C, teplota vody 24-36 °C. Na ostrovoch je podnebie príjemnejšie ako v okolí pevniny, horúčavy sú miernejšie aj vďaka príjemnému morskému vetríku. V horúcom lete v popoludňajších hodinách sa môžu vyskytnúť búrky z tepla, ktoré však trvajú krátko a rýchle prejdú.

Jachting na Jadrane možno odporučiť

 

 • Rodinám s deťmi - hlavne kvôli malý vzdialenostiam medzi ostrovmi, miernemu počasiu a ľahkej dostupnosti.
 • Mladým ľuďom - vďaka rušnému nočnému životu a fun plavieb pre tínedžerov z celého sveta. 
 • Pre začínajúcich jachtárov je Chorvátsko ideálnou destináciou. Krátke vzdialenosti, v lete slabé vetry a veľké množstvo marín s vynikajúcim zázemím predurčujú Jadran ako jachtársku destináciu i pre menej zdatných jachtárov.
 • Pre športových jachtárov sa na Jadrane konajú každú sezónu desiatky regát. Mimo letnej sezóny vie byť Jadran búrlivý a veterný a dlhšie plavby na otvorenom mori môžu byť skutočným adrenalínovým zážitkom aj pre skúsených jachtárov.
 • Pre seniorov - kvôli pomerne ľahkej dostupnosti, európskemu štandardu a len miernej jazykovej bariére.
 • Milovníkov histórie nadchnú staré antické mestá a pamiatky zapísané v  UNESCO.

Kam sa plaviť

Jadranské more sa delí na 5 oblastí. Istria, Kvarner a Dalmácia (Severná, Stredná a Južná).
Východné pobrežie Istrie s antickými mestami ako Pula, Rovinj, Vrsar, Poreč, Novigrad a Umag sú ako stvorené na „mestský“ jachting, pri ktorom svoju jachtu zakotvíte na miestnom móle hneď oproti kaviarni, alebo reštaurácii.
Kvarnerskú oblasť s priľahlými ostrovmi Mali a Veli Lošinj, Rab, Krk, Cres, Susak tvoria miesta s mnohými romantickými zátokami ako aj rušnými prístavnými mestečkami. Jachtári tu nájdu krásne pláže vhodné aj pre malé deti.
Severná Dalmácia s historickým mestom Zadar, známym nádhernou architektúrou, znamenitou gastronómiou a nočným životom, spolu s „československým“ mestom Biograd na moru, tvoria východiskové miesto pre jachting v oblasti Dugeho Otoku a národného parku Telaščica. Veľké množstvo ostrovov, prístavov a zátok vytvára ideálne podmienky na plavbu v tejto oblasti.
Stredná Dalmácia s najstarším mestom na pobreží Jadranu, Šibenikom, je ideálnou destináciu na plavbu proti prúdu rieky až do Skradinu, kde nájdeme vodopády Krka. Smerom na juh nájdeme súostrovie Kornati, ktoré je zároveň národným parkom. Ďalším významným historickým a univerzitným mestom je Split, odkiaľ môžete vyraziť do Trogiru, na pobrežie Makarskej riviéry, na ostrov Vis alebo ostrov Biševo, kde sa nachádza Modrá jaskyňa. Ostrov Hvar s hlavným mestom toho istého názvu a Stari Grad, plný zachovalých historických pamiatok, nemôžeme v tejto oblasti obísť. Šolta, Drvenik, Lastovo a ďalšie ostrovy v tejto oblasti sú práve tie miesta, ktoré jachtári v Chorvátsku vyhľadávajú.
Južná Dalmácia je pokojnejšia a vzdialenejšia od rušných severnejších oblastí. Obľúbené sú staré mestečko Korčula, rodisko Marca Pola, rovnako ako najzelenší ostrov Dalmácie a v neposlednom rade „Perla Jadranu“ starobylé mesto Dubrovník s opevnením, ktoré nebolo stáročia dobité a v súčasnosti je pod ochranou Unesco.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Jachting nikdy nemôže byť nudný
  Jachting nikdy nemôže byť nudný
 • Tím špecialistov sa postará úplne o všetko
  Tím špecialistov sa postará úplne o všetko
 • Plavba počas hlavnej aj vedľajšej sezóny
  Plavba počas hlavnej aj vedľajšej sezóny
 • Kapitán, poplatky za maríny a pobytová taxa v cene
  Kapitán, poplatky za maríny a pobytová taxa v cene
 • Jadran = najlepší rekreačný jachting na svete
  Jadran = najlepší rekreačný jachting na svete

Ukončené
od 3 439,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 600 961 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Jachta Chorvátsko

Na križovatkách 37A
821 06 Bratislava
0948 42 44 22


www.jachta-chorvatsko.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

2
km
Zlaté Piesky

Zlaté Piesky

Zlaté Piesky sa nachádzajú v mestskej časti Ružinov. Využívané sú ako prírodné kúpalisko a rekreačná oblasť. V okolí sú možnosti na šport, v strede sa nachádza lesnatý ostrov.

2
km
Kuchajda

Kuchajda

Kuchajda je prírodné kúpalisko v mestskej časti Nové Mesto. Kúpalisko bolo v roku 2012 označené ako vhodné na kúpanie. Nájdete tu možnosti na stravovanie ale aj športové vyžitie.

5
km
Múzeum dopravy

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v zaujímavých priestoroch prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia. Cestná doprava je tu prezentovaná od prvých dopravných prostriedkov... Viac s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Návštevníka zaujmú prototypy vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne a vojenské vozidlá. Múzeum sa venuje aj histórii železničnej dopravy na Slovensku.

5
km
Prezidentský palác

Prezidentský palác

Grasalkovičov palác bol postavený v rokokovom štýle v 18. storočí. Za palácom sa nachádza park, ktorý je obľúbeným miestom na oddych. V súčasnosti je sídlom kancelárie prezidenta,... Viac takže nie je verejnosti prístupný.

5
km
Galéria Nedbalka

Galéria Nedbalka

Galéria sa zameriava na maliarske diela slovenských autorov z 20. storočia. Obrazy tu má približne 500 slovenských autorov. Okrem toho galéria usporadúva aj krátkodobé výstavy.

6
km
Michalská brána

Michalská brána

Je to jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch brán bratislavského opevnenia. Meno dostala podľa osady a kostola svätého Michala, ktorá bola neďaleko na predmestí. V budove... Viac Michalskej brány nájdete expoziciu historických zbraní.

6
km
Bobová dráha - Koliba

Bobová dráha - Koliba

Dráha je v prevádzke od roku 1996 a je prvou dráhou svojho druhu na Slovensku. Je výbornou zábavou nielen pre deti ale aj pre dospelých. Dĺžka dráhy je 366 metrov a prevýšenie 41... Viac metrov.

6
km
Maximiliánova fontána

Maximiliánova fontána

Táto fontána je najstaršou na území mesta Bratislava. Postavená bola v roku 1572 v renesančnom štýle. Priestor, na ktorom fontána stojí, bol už v minulosti hlavným mestským... Viac námestím. Tu sa odohrával verejný život, stála tu tržnica i radnica.

6
km
Lanoland

Lanoland

Počas svojej existencie sa Lanové centrum na Kolibe rozrástlo do úctyhodnej dĺžky 423 metrov a tvorí ho spolu 42 prekážok a 4 lanovky. Prekážky sú podľa náročnosti rozdelené na... Viac tri farebne odlíšené okruhy, takže každý si príde na svoje.

6
km
Slavín

Slavín

Slavín je bratislavský pamätník venovaný padlým sovietskym vojakom počas druhej svetovej vojny. Pamätník bol postavený v rokoch 1957 - 1960 a slávnostne ho odhalili pri... Viac príležitosti 15. výročia oslobodenia mesta Sovietskou armádou 4. apríla 1960.

6
km
Zjazd na horských trojkolkách

Zjazd na horských trojkolkách

Bezmotorové trojkolky Mountain carts prinášajú už viac ako desať rokov adrenalínovú zábavu celej rodine. Jedinečná konštrukcia trojkoliek, chránená európskym patentom, odráža... Viac kvalitu výrobkov „Made in Germany“ a je zárukou bezpečnej zábavy, ktorú si môžu užívať deti, dospelí aj starí rodičia. Svedčia o tom tisícky nadšených zákazníkov, ktorí si dnes vychutnávajú radosť z bezpečnej jazdy v desiatich európskych krajinách.

6
km
Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria ponúka aktuálne výstavy moderného aj klasického umenia v Esterházyho paláci. Pravidelne sa tu môžete zúčastniť aj animačnách programov, tvorivých dielní... Viac alebo lektorských výkladov.

Mohlo by sa vám páčiť