Chata Ťatliakova na Orave s raňajkami - pravý relax pod hrebeňom roháčskych končiarov

Ťatliakova chata, Zuberec - Roháčska dolina

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

9,2

Vynikajúce hodnotenie
(15 hodnotení)

Chata Ťatliakova na Orave s raňajkami - pravý relax pod hrebeňom roháčskych končiarov

LokalitaŤatliakova chata, Zuberec - Roháčska dolina (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 15.5.2019 do 31.10.2019 podľa dostupnosti.

Vychádza slnko, ktorého lúče sa lámu o končiare hôr. S prvým ranným vánkom vstávate na perfektnú túru. Na posilnenie si dávate raňajky. Ešte hlt čerstvej kávy a môžete vyraziť. O turistické trasy rôznej náročnosti tu nie je núdza. Pri jazierku si na chvíľku sadnete pod drevený prístrešok a vychutnávate si ten nádherný výhľad na Ostrý Roháč a Plačlivé. Vitajte na chate Ťatliakova.

O chate

Ťatliakova chata alebo „Ťatliačka“ (1374 m n. m.) leží na križovatke turistických trás, pri Ťatliakovom jazere. Cesty od chaty vedú na Roháčske plesá, Rákoň, Ostrý Roháč, Plačlivé či Volovec. Chata je ideálnym miestom, odkiaľ možno odštartovať túru po hrebeni Západných Tatier. Je tiež obľúbeným cieľom pre cyklistov, ktorí majú radi horské trasy. K chate sa dá dostať iba peši. Od Zverovky (kde stojí autobus) je to približne 1,5 hodiny chôdze po asfaltovej ceste.

Ubytovanie

Na chate je možnosť občerstvenia a od júla 2017 aj ubytovania v novo-zrekonštruovaných podkrovných priestoroch s kapacitou 25 lôžok. Každá izba má vlastné umývadlo a priestor na odloženie vecí. Sprchy a WC sú rozdelené na mužské a ženské. V prípade núdze je možné využiť nocľaháreň s matracmi, v tom prípade si treba priniesť vlastný spací vak. Prízemie zaberá priestranná jedáleň s kozubom, pri ktorom sa možno zohriať, ak vás na horách zastihne nepriaznivé počasie.

Stravovanie

Hôrna kuchyňa poteší hladný krk nejedného malého aj veľkého horala. Tradičné polievky zahrejú na duši i v brušku. Sladké a slané varianty našich minútok vám zas doplnia energiu pred alebo po zaslúženom turistickom výkone.

Jedálenská časť disponuje 40 miestami na sedenie s kozubom, pri ktorom sa môžete zohriať v čase nepriaznivého počasia. Vonkajšie posedenie umožňuje posiedku pri desiatich stoloch pre približne 60 ľudí a oddýchnuť si na drevenej hojdačke a šmýkačke pre najmenších.

Pri Ťatliakovom jazierku zase môžete využiť posiedku pod dreveným prístreškom s krásnym výhľadom na Ostrý Roháč a Plačlivé.

Aktivity v okolí

V okolí našej chaty je neúrekom možností na športové aktivity - pešiu a vysokohorskú turistiku dolinami a hrebeňom Roháčov. Na výber je množstvo turistických chodníkov rôznej náročnosti. V blízkosti sú kvalitné lyžiarske strediská, vodný park s termálnou vodou, tradičná kultúra slovenskej dediny v múzeu Oravskej dediny Zuberec, či útroby nedávno sprístupnenej Brestovskej jaskyne.

Tipy na turistiku  

Ľahká úroveň

 • Ťatliakova chata - Roháčské plesá -  Roháčský vodopád - Adamcuľa - Ťatliakova chata/Zverovka (3:00 hod., 8.6 km – prevýšenie 555 m)
 • Ťatliakova chata- Sedlo Zábrať – Látaná dolina – Zverovka (2:40 hod. 7.5 km – stúpanie 316 m, klesanie 675 m)
 • Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Rákoň – Lúčna – Látaná dolina – Zverovka (4:10 hod., 11.2 km - stredná úroveň – stúpanie 577 m, klesanie 936 m)

Stredná úroveň
 • Ťatliakova chata – Smutná dolina – Smutné sedlo – Žiarska chata – Žiar (bus) (4:20 hod., 11.8 km – stúpanie 608 m, klesanie 1082 m)
 • Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Rákoň – Lúčna- Sedlo pod Osobitou – Zverovka (5:05 hod., 13.5 km – stúpanie 815 m, klesanie 1159 m)

Ťažká a veľmi ťažká úroveň

 • Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Rákoň - Volovec - Ostrý Roháč - Plačlivé - Smutné sedlo - Ťatliakova chata (alebo opačný smer) (6:15 hod., 11 km – ťažká úroveň (reťazové úseky) - prevýšenie 1121 m)
 • Ťatliakova chata - Roháčské plesá - Spálená dolina - Baníkov - Hrubá kopa - Tri kopy - Smutné sedlo - Ťatliakova chata (alebo opačný smer) (7:00 hod., 13.2 km - ťažká úroveň (reťazové úseky) - prevýšenie 1199 m)
 • Ťatliakova chata - Roháčské plesá - Sedlo pod Baníkovom - Pachoľa - Spálená - Skriniarky - Salatín - Brestová – Zverovka (8:30 - ťažká úroveň (reťazové úseky) – stúpanie 1346 m, klesanie 1705 m)

Kúpaliská

 • Meanderpark Oravice - vzdialenosť 29 km, celoročná prevádzka, bazény s termálnou vodou, vodné atrakcie, tobogány, gejzíry, trysky, masáže

Kultúrne a prírodné dedičstvo

 • Múzeum oravskej dediny - vzdialenosť 9 km, celoročná prevádzka, prehliadka ľudovej architektúry, ukážky života ľudí z histórie Oravy
 • Brestovská jaskyňa - prvá sprístupnená jaskyňa Oravy a Západných Tatier, rozsiahly hydrologický systém,  pozoruhodná morfológiou priestorov, vzácna jaskynná fauna

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Skutočný relax vo výške 1374 m n. m.
  Skutočný relax vo výške 1374 m n. m.
 • Ubytovanie priamo v lone prírody
  Ubytovanie priamo v lone prírody
 • Ideálne miesto, odkiaľ možno odštartovať túru
  Ideálne miesto, odkiaľ možno odštartovať túru
 • Ku chate sa dá dostať iba peši
  Ku chate sa dá dostať iba peši
 • Raňajky v cene pobytu
  Raňajky v cene pobytu

Ukončené
15,00 €

Bežná cena: 31,50 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,2

Vynikajúce hodnotenie

15 hodnotení

12 zákazníkov odporúča

9,8

Výborný a ochotný personál, ubytovanie, odporúčam.

Gabriela, 24. septembra 2019

Hodnotil ponuku Pobyt pre 1 osobu na 1 noc


9,8

Bylo to super a určitě zopakuji :-)

Michal, 20. októbra 2019

Hodnotil ponuku Pobyt pre 1 osobu na 1 noc počas týždňa...

Kontakt

Ťatliakova chata

Ťatliakova chata

Zuberec – Roháčska dolina


tatliacka.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

2
km
Roháčske plesá

Roháčske plesá

Roháčske plesá sú asi najviac navštevovanou lokalitou v Západných Tatrách. Hlavné štyri plesá sa nachádzajú v „terasách“ nad sebou, na zostupe cez Spálenú dolinu sa nachádza... Viac ďalšie, Opálové pliesko a nižšie nájdete Roháčsky vodopád.

3
km
Ostrý Roháč

Ostrý Roháč

Ostrý Roháč je vrchol, na ktorý sa dostanete po ceste zo Smutného na Jamnické sedlo. Skalnými úsekmi a reťazami sa radí medzi tie ťažšie turistické úseky, ktoré nájdete v... Viac Západných Tatrách. Naskytnú sa vám tu ale krásne výhľady, napríklad na Roháčske plesá.

5
km
Juráňova dolina

Juráňova dolina

Túto krásnu dolinu nájdete v severnej časti Západných Tatier pri hraniciach s Poľskom. Potok tu vytvoril tiesňavy a skalné útvary, ktorú su tu najväčšími lákadlami. Popri potoku... Viac sa nachádza niekoľko náučných tabúľ, ktoré sa venujú miestnej prírode a dejinám. Trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

6
km
Brestovská jaskyňa

Brestovská jaskyňa

Táto jaskyňa bola ľuďom známa odpradávna, verejnosti ju ale sprístupnili len nedávno. Nachádza sa oproti skanzenu v Zuberci a je to jediná verejnosti prístupná jaskyňa na Ora... Viacve. Prechádzka po sprístupnenej časti jaskyne trvá okolo 50 minút a návštevníci počas nej zdolajú 434 metrov a 240 schodov.

6
km
Múzeum oravskej dediny

Múzeum oravskej dediny

Skanzen sa nachádza v krásnom prostredí Západných Tatier. Nájdete tu viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy ale aj technické pamiatky,... Viac napríklad mlyn na vodný pohon.Nad „dedinkou“ sa týči drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia.

9
km
Aquapark Oravice

Aquapark Oravice

Nájdete tu 6 termálnych bazénov s teplotou vody 28-38°C, bazén s umelými vlnami, 100m dlhý tobogán, vírivky a masáže.

9
km
Medvedia štôlňa

Medvedia štôlňa

Medvedia štôlňa je jediným verejnosti prístupným banským dielom na Liptove. Zároveň je najdlhšou štôlňou v Západných Tatrách. Návštevníci tejto štôlne sa zoznámia s tajuplnými... Viac podzemnými priestormi vyhĺbenými v priebehu dlhých desaťročí. Prvý úsek expozície je umelo osvetlený, v ďalšom návštevníci používajú čelové lampy a v poslednom sú jediným zdrojom svetla klasické olejové kahance.

9
km
Bystrá

Bystrá

Bystrá je so svojou výškou 2248 m.n.m. najvyšším vrcholom Západných Tatier. Vrch má hôľnato-skalnatý charakter, výstup naň je teda vhodný takmer pre každého. Dostanete sa sem... Viac napríklad po modrej trase z Podbanského.

9
km
Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Nachádza sa v Západných Tatrách na ploche 35 km². Je 9 km dlhá a po obvode meria približne 27 km. V sezóne patrí k najnavštevovanejším dolinám v poľských Tatrách. Dolina... Viac Kościeliska je súčasťou Tatrzańskiego Parku Narodowego a východiskom do mnohých iných dolín.

14
km
Pribylina

Pribylina

Múzeum liptovskej dediny je múzeom v prírode, ktoré je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a... Viac kultúrneho prostredia dávneho Liptova. V hornej časti areálu múzea sa nachádza statická expozícia historickej Považskej lesnej železnice.

14
km
Vodné mlyny Oblazy

Vodné mlyny Oblazy

Jedná sa o jednu z posledných zachovaných pamiatok svojho druhu, ktorú navyše nájdete v prekrásnom prírodnom prostredí Chočských vrchov. Vodné mlyny v Kvačianskej doline vznikli v... Viac prvej polovici 19. storočia a sú súčasťou náučného chodníka Prosieckou a Kvačianskou dolinou. Patria medzi horské typy mlynov.

14
km
Kríž na vrchole Giewontu

Kríž na vrchole Giewontu

Giewont nie je síce svojou výškou 1894,5 m n.m. najvyšším vrcholom poľských Tatier, rozhodne však patrí medzi najnavštevovanejšie. Pôvodný drevený kríž na jeho vrchole vysvätili... Viac už v septembri roku 1900, ten však zmietla víchrica. Dnes tu preto stojí 15 metrový kríž vyrobený z ocele, ktorý postavili o rok neskôr.

Mohlo by sa vám páčiť