Unikátne Slovenské opalové bane - vstup pre 2 alebo 4 osoby

Slovenské opálové bane, Červenica - Dubník

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

9,2

Vynikajúce hodnotenie
(84 hodnotení)

Unikátne Slovenské opalové bane - vstup pre 2 alebo 4 osoby

LokalitaSlovenské opálové bane, Červenica - Dubník (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 1.3.2019 do 31.12.2019 podľa dostupnosti.

Šarišský región nie je len taký obyčajný kraj na východe Slovenska. V hľadáčiku ho mali už paničky za čias Napoleóna. Na území Slanských vrchov medzi obcami Zlatá Baňa a Červenica sa totiž rozprestierajú slávne Slovenské opálové bane. V nich sa ťažia unikátne opály, ktoré sú vo svete vysoko cenené. Jeden zo slovenských opálov dokonca nosila aj cisárovná Jozefína. A vy ich teraz môžete navštíviť.

Využite jedinečnú príležitosť vstúpiť do opálových baní, ktoré boli pre verejnosť uzavreté niekoľko desaťročí. V mystickej atmosfére farebného podzemného sveta spoznáte históriu tohto ťažobného územia, dozviete sa všetko o drahom slovenskom opále a to priamo na mieste, ktoré je jediným jeho náleziskom v rámci Európy a Ázie. Spoznáte minerály podzemia a ak chcete viac, tak môžete vstúpiť až do banských hlbín zatopených vodou, kam smú len potápači.

Prehliadka podzemia:

 • Rozmanitosť opálu na Lokalite opálových baní
 • Minerály podzemie opálových baní
 • Čierna limonitová miestnosť
 • Veľká relaxačná sála
 • Schodisková miestnosť
 • Banské meracie zariadenia a vozíky

O Slovenských opalových baniach

Opálové bane boli známe po celom svete už od konca 16. storočia. Drahý opál, ktorý sa v nich ťažil si zvlášť obľúbili členovia rodiny cisára Napoleona. Cisárovná Jozefína nosila najslávnejší opál Oheň trójsky. Najväčší opál menom Harlekýn našli v roku 1775 na dne potoka v obci (Červenica). Vážil 594 g a ohodnotili ho na 700 tisíc holandských guldenov. Dnes je uložený v prírodovednom múzeu vo Viedni. Je možné, že tu bol opál ťažený už počas rímskej doby.

Z dôvodu povojnových rokov a zlej ekonomickej situácie ukončili ťažbu v roku 1922 na lokalite Libanka a ostatných banských poliach. Zlatý vek opálových bani pri obci Červenica dnes pripomína zrekonštruovaný vchod štôlne Jozef.

V baniach je možné sa aj potápať! Na potápanie v Slovenských opálových baniach je však potrebné mať certifikáty jaskynných potápačov, keďže ide o profesionálne potápanie v uzatvorených priestoroch.

Poloha

Lokalita sa nachádza na Východnom Slovensku v pohorí Slanské vrchy, nad obcou Červenica. Slovenské opálové bane sú vymedzené plochou CHLÚ (Chráneným ložiskovým územím Červenica I.) na ochranu ložiska opálov a majú rozlohu 10 987 778,00 m2. DP Červenica (dobývací priestor Červenica) je umiestnený  CHLÚ Červenica I – drahý opál  a má rozlohu 998 332,41m2.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Najstaršie opalové bane na svete
  Najstaršie opalové bane na svete
 • Unikátne drahokamy
  Unikátne drahokamy
 • Možnosť potápania v opalových baniach len pre skúsených potápačov
  Možnosť potápania v opalových baniach len pre skúsených potápačov
 • Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou
  Banské diela sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou
 • Jedinečná atrakcia
  Jedinečná atrakcia

Ukončené
od 14,90 €

Bežná cena: 20 - 40,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,2

Vynikajúce hodnotenie

84 hodnotení

54 zákazníkov odporúča

10

Super prehliadka, veľa nových zaujímavostí. Treba vidieť.

Juraj, 10. novembra 2019

Hodnotil ponuku Vstup pre dve osoby


10

Absolútne jedinečný zážitok. To čo sa skutočne skrýva pod povrchom je ako z iného sveta. Kilometre baní vytesaných bez použitia techniky. Táto baňa je absolútny unikát na svete a my máme to šťastie, že sa náchadza práve na Slovensku. Prehliadka nie je náročná a zvládne ju každý :-) Veľmi pútave...

Lucia, 6. novembra 2019

Hodnotil ponuku Vstup pre dve osoby

Kontakt

Slovenské opálové bane

Slovenské opálové bane

Červenica
08001 Červenica
0948 450 321

slovakiaopal@gmail.com
www.slovakiaopal.sk
>www.facebook.com/slovakiaopal

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

400
m
Opálové bane

Opálové bane

Z opálových baní na východe Slovenska pochádzajú svetoznáme opály. Dnes sú tieto bane obľúbenou turistickou atrakciou a technickou pamiatkou, po ktorej vás prevedie sprievodca.

5
km
Zámutovské skaly

Zámutovské skaly

Lokalita plná skalných útvarov je vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Pod bralami sa tu nachádzajú rozsiahle kamenné sutiny. Okrajovými časťami rezervácie vedie modrý turistický... Viac chodník z obce Zámutov.

11
km
Zbojnícky hrad

Zbojnícky hrad

Tento hrad (známy tiež ako soľnohrad) sa nachádza v Slanských vrchoch. Jeho úlohou bolo strážiť neďaleké ložiská soli. Svoj názov získal vďaka tomu, že na ňom istú dobu sídlili... Viac lúpežní rytieri. V súčasnosti má podobu ruiny. Môžete sa sem dostať priamo z Prešova po červenej značke smerom do Ruskej Novej Vsi.

12
km
Gejzír v Herľanoch

Gejzír v Herľanoch

Tento vzácny studený gejzír strieka vodu o teplote len niečo medzi 14 až 18°C. Podobný unikát nájdete dnes len na Islande.

13
km
Hrad Šebeš

Hrad Šebeš

Pôvodne drevený hrad vznikol už v 13. storočí. Jeho majiteľ ale nemal dobré vzťahy s miestnymi obyvateľmi, ktorí ho s vojskom obsadili a následne vypálili. Dnes je održiavaný tak,... Viac aby slúžil ako turistický cieľ. Z hradu je pekný výhľad na okolie a zároveň tu nájdete menšie skalné moria.

14
km
Vyhliadková veža Čerešenka

Vyhliadková veža Čerešenka

Rozhľadňa stojí uprostred polí neďaleko Košíc. Miesto pre rozhľadňu nebolo vybraté náhodne. V roku 1312 sa tu odohrala krvavá bitka a práve tieto udalosti má pripomínať rozhľadňa... Viac s podobou hradnej veže. Z jej vrcholu si užijete panorámu Slanských vrchov, údolie Torysy, časť Volovských vrchov s Kojšovskou hoľou a za dobrého počasia dokonca aj Lomnický štít.

16
km
Solivar v Prešove

Solivar v Prešove

Tento unikátny komplex na ťažbu soli zo soľanky pochádza zo 17. storočia. Je historicky najvýznamnejším soľným ložiskom s množstvom zachovalých technických pamiatok a je... Viac sprístupnený pre verejnosť.

16
km
Kúpalisko Plaza Beach

Kúpalisko Plaza Beach

Plaza Beach Rezort je výnimočné svojou slanou vodou a stredomorskou architektúrou so živými palmami. Nájdete tu detský bazén, bazény pre dospelých, reštauráciu, ihriská a mnoho... Viac ďalšieho.

20
km
Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad je stále pomerne dobre zachovalá a krásna zrúcanina hradu zo začiatku 15. storočia. Ku hradu sa dostanete od železničnej stanice Kapušany pri Prešove po zelenej... Viac značke.

20
km
Hrad Čičava

Hrad Čičava

Zrúcanina gotického hradu Čičva, alebo Čičava, tvorí dominantu obce Sedliská, neďaleko Vranova nad Topľou. Hrad bol postavený začiatkom 13. storočia a bol strediskom rozsiahleho... Viac panstva. Vedie k nemu cesta z miestnej časti Podčičva.

21
km
Veľká Domaša

Veľká Domaša

Veľká Domaša je situovaná v Ondavskej vrchovine čo ju spolu s priaznivými podmienkami na kúpanie a rekreáciu robí obľúbeným cieľom turistov. Nájdete tu čistú, modrozelenú vodu,... Viac ktorá má vynikajúci samočistiacu schopnosť. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Valkov-Tíšava, Dobrá, Poľany, Holčíkovce a Nová Keľča. Každé stredisko ponúka buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch, alebo stanovanie v kempingoch.

23
km
Vyhliadková veža Hradová

Vyhliadková veža Hradová

Veža sa nachádza pomerne neďaleko centra Košíc v lesoparku, v nadmorskej výške 466 m.n.m. Z jej najvyššieho pozorovacieho bodu 16,3 metra máte celú kotlinu ako na dlani. Neďaleko... Viac veže nájdete aj pozostatky stredovekého hradu, podľa ktorého je veža pomenovaná.

Mohlo by sa vám páčiť