Silvestrovský pobyt v penzióne Elizabetha***

Penzión Elizabetha, Kysucké Nové Mesto

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Silvestrovský pobyt v penzióne Elizabetha***

LokalitaPenzión Elizabetha, Kysucké Nové Mesto (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 29.12.2019 do 2.1.2020 podľa dostupnosti.

Pôvodom renesančný dom slúžil ako významné ubytovacie zariadenie pre obchodných cestujúcich. Bol vybudovaný urodzenými pánmi Andreasom Fusekom a Elizabethou Borcsicki už v roku 1748. Staňte sa na chvíľu súčasťou histórie, ktorá je tu cítiť na každom kroku a vychutnajte si príjemný pobyt. Cez deň vám na objavovanie okolia poslúžia bicykle a večer sa môže niesť v znamení oddychu vo vínnej pivničke.

V historickom centre

Penzión Elizabetha sa nachádza priamo v historickom centre Kysuckého Nového Mesta, na Námestí Slobody. Je súčasťou radovej zástavby, ktorá tvorí jadro mestskej pamiatkovej zóny.  Je to renesančná budova, bývalý meštiansky dom zo 17. storočia. Vek potvrdzuje dobový historický salónik s 30 miestami a pôvodným stropom s latinským nápisom.

Po náročnom dni mnohých poteší večerný relax v príjemnom prostredí spojený napríklad s ochutnávkou pravých destilátov značky ANDREAS vyrobených zo sliviek, hrušiek, čerešní či jabĺk. Súčasťou penziónu je aj unikátna vinotéka s bohatou ponukou originálnych vín značky Elizabetha. Na požiadanie je možné zabezpečiť dobový večer za sprievodu živej folklórnej hudby.

História

K významným osobnostiam podnikateľského a obchodného života mesta patrili aj urodzený pán Andreas Fusek a Elizabetha Borcsicki.

Latinský nápis v historických priestoroch meštianskeho domu renesančného dokumentuje, že tento objekt, ktorý sa nachádza v radovej historickej časti námestia, mal v tom období mimoriadny význam a postavenie. Autentický nápis v latinskom jazyku je na hrade rokovacieho salóna: ´´ AEDIFICAVIT S.D.ANDREAS FUSEK CUM CONTORALIS SUAD. ELIZABETHA BORCSICKI ANNO 1748 DIE 6. MAI´´.

Preklad latinského textu: Vybudované urodzeným pánom Andreasom Fusekom a urodzenou pani Elizabethou Borcsicki roku 1748 dňa 6. mája

V týchto priestoroch okrem obchodných stretnutí, rokovaní a jednaní sa zároveň vo veľa prípadoch zasadala aj rada mesta na čele s richtárom, notárom a senátormi, kde jedným zo senátorov bol aj Andreas Fusek.

Pri posedení v týchto historických priestoroch s dobovou atmosférou budú ponúkané špeciálne druhy kávy ELIZABETHA s pôvodnou receptúrou.

Ubytovanie 

Ubytovanie v podkrovnej časti a na druhom poschodí historického penziónu.
Vybavenie
Súčasťou dvojlôžkovej izby je samostatná kúpeľňa s WC, televízor a internetové pripojenie. Na prvom poschodí sa nachádza spoločná kuchynka s vybavením.

Vínna pivnica 

Suterénne priestory slúžili predovšetkým k skladovaniu zaujímavých vín, ktoré si nechala urodzená pani Elizabetha Borcsicki pripravovať podľa vlastných receptúr napr.: v Skalici, Čachticiach a v niektorých častiach Malokarpatskej oblasti.

Zároveň tieto priestory slúžili na skladovanie destilátov, ktorých produkciou a predajom sa zase zaoberal urodzený pán Andreas Fusek.

V súčasnosti vínna pivnica pozostáva z dvoch priechodných častí. A to z DEGUSTAČNEJ VINÁRNE (po schodoch vľavo) a z VINÁRNE ELIZABETHA & ANDREAS (po schodoch vpravo). Každá z nich má kapacitu 30 miest na sedenie.

Aktivity:

RENESANČNÝ KAŠTIEĽ RADOĽA

 • Národná kultúrna pamiatka v obci Radoľa, okres Kysucké Nové Mesto pochádzajúca zo 16. storočia.
 • Vzdialenosť od penziónu: 2 km 

RANČ PRI OŠKERDE

 • Cestujúcim s deťmi urobí radosť návšteva MiniZoo s rôznymi druhmi zvierat. V areáli sa nachádzajú hojdačky, kolotoče a množstvo atrakcií na príjemné popoludnie v lone Kysuckej vrchoviny. Možnosť jazdy na koni či poníkovi.
 • Vzdialenosť od penziónu: 4 km 

BUDATÍNSKY ZÁMOK

 • Národná kultúrna pamiatka z 13. storočia je najstaršou pýchou mesta Žilina a ukrýva v sebe množstvo historických faktov. Pôvodom hrad bol niekoľkokrát prestavaný až do súčasnej barokovej podoby. Súčasťou priestorov je Považské múzeum a rozsiahly park v jeho okolí.
 • Vzdialenosť od penziónu: 12 km 

STARÁ BYSTRICA ORLOJ

 • V rámci rekonštrukcie námestia bol v obci Stará Bystrica postavený jeden z najmladších orlojov na svete, dokončený v roku 2009. Jeho autorom je významný slovenský sochár Viliam Loviška. Každú hodinu sa na ňom objavujú figúrky svätých spojených so Slovenskom: Cyril, Metod, Svorad, Benedikt, Gorazd, Bystrík a Vojtech.
 • Vzdialenosť od penziónu: 26 km 

SKANZEN VYCHYLOVKA

 • Múzeum kysuckej dediny nachádzajúci sa neďaleko obce Nová Bystrica, v časti Vychylovka. Skanzen vznikol ako záchrana ľudovej architektúry obcí Riečnica a Harvelka, ktoré zanikli z dôvodu výstavby vodnej nádrže. Expozícia zachytáva kultúru a spôsob života na Kysuciach. Súčasťou skanzenu je Historická lesná úvraťová železnica.
 • Vzdialenosť od penziónu: 35 km 

KYSUCKÁ CYKLOMAGISTRÁLA

 • Celým územím regiónu prechádza približne 140 km dlhá Kysucká cyklomagistrála, ktorá smeruje z Kotešovej (okres Bytča) až do Sedla Demänová, kde sa napája na Oravskú cyklomagistrálu. Magistrála má značené prepojenie na hraničný priechod do Českej a Poľskej republiky, a tým je zabezpečené bezproblémové napojenie na české a poľské cyklotrasy.
 • Vzdialenosť od penziónu: 14 km 

PEŠIA TURISTIKA

 • Kysucká príroda ponúka mnohé možnosti pešej turistiky a väčšina územia patrí do Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Okolie penziónu tvoria zaujímavé turistické destinácie plné prírodných krás ako Kysucká vrchovina, Javorníky, Roháče, Malá Fatra či Vrátna dolina. Najznámejšie turistické trasy v najbližšom okolí vedú na Chotárny kopec či Kysucké Bradlá.
 • Vzdialenosť od penziónu: 10 km

VEĽKÉ OSTRÉ

 • Lyžiarske a rekreačné stredisko Veľké Ostré sa nachádza v malebnom prostredí Kysuckej Vrchoviny a Javorníkov. Ponúka veľa možností športového uplatnenia v zimnom aj letnom období. Parkovanie v objekte je bezplatné, v areáli sa nachádza bufet a úschovňa lyží.
 • Vzdialenosť od penziónu: 2 km 

SNOW PARADISE VEĽKÁ RAČA

 • Medzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Najväčšou prednosťou strediska je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách – Dedovka, Marguška a Lalíky. Nachádzajú sa tu zjazdovky všetkých náročností, takže si tu dobre zalyžujú všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov.
 • Vzdialenosť od penziónu: 20 km 
Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Pobyt na 2 alebo 3 noci s polpenziou
  Pobyt na 2 alebo 3 noci s polpenziou
 • Vrátane silvestrovskej večere
  Vrátane silvestrovskej večere
 • Originálne vína značky Elizabetha
  Originálne vína značky Elizabetha
 • Historicky významný salónik s dobovým stropom
  Historicky významný salónik s dobovým stropom
 • Strážené parkovisko zo strany nádvoria
  Strážené parkovisko zo strany nádvoria

Ukončené
od 122,00 €

Bežná cena: 199 - 239,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 600 494 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Penzión Elizabetha

Penzión Elizabetha

Námestie Slobody 163
02401 Kysucké Nové Mesto
0915 078 142

info@penzionelizabetha.sk
penzionelizabetha.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

1
km
Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. V jeho priestoroch sa konajú výstavy, prednášky a kultúrno-spoločenské podujatia.

9
km
Budatínsky zámok

Budatínsky zámok

Jeho počiatky siahajú do 13. storočia. Pôvodne tu stál vodný hrad, ktorý chránil významnú obchodnú cestu do Sliezska. Spočiatku bol kráľovským majetkom, neskôr patril viacerým... Viac šľachtickým rodinám. Vo výstavných priestoroch Považského múzea v Žiline si možno prezrieť zaujímavé výstavy. Unikátna expozícia drotárstva a je od 12. júna 2012 opäť sprístupnená verejnosti v areáli Budatínskeho hradu. Krajinársky je zaujímavý aj areál parku, ktorý sa končí pri sútoku Váhu a Kysuce.

9
km
Rozhľadňa Marťákov kopec

Rozhľadňa Marťákov kopec

Rozhľadňa má podobu stredovekej strážnej veže, je postavená z kameňa a dreva. Ponúka krásny výhľad na takmer celé Kysuce. Vedie sem značený turistický chodník takže prístup je... Viac jednoduchý, napríklad z obce Zákopčie.

11
km
Rozhľadňa na Svederníckom vrchu

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu

Na vrchol 10 metrovej veže vedie 27 schodov, nachádza sa vo výške 550 m.n.m. Má tvar kráža a naskytne sa vám z nej výhľad na Žilinu, Martinské hole, Malú Fatru, Súľovské vrchy a... Viac mnohé ďalšie. Cesta k rozhľadni vedie lesom a je dobre značená.

12
km
Orloj so slnečným časom

Orloj so slnečným časom

Jediný orloj na svete, ktorý ukazuje pravý letný čas. Tento unikát nájdete v Starej Bystrici na Kysuciach.

12
km
Rozhľadňa na vrchu Bobovec

Rozhľadňa na vrchu Bobovec

Rozhľadňa na vrchu Bobovec ponúka krásny výhľad na oravskú krajinu. Je obľúbeným cieľom nielen miestnych ale aj turistov, ktorí sa sem dostanú po nenáročnom výstupe po žltej... Viac značke.

14
km
Aqua Eden

Aqua Eden

Termálne kúpalisko Stráňavy pozostáva z veľkého plaveckého bazénu a detského bazénu. Oba majú teplotu 24-26 °C. V areáli sa nachádza aj bufet a penzión.

15
km
Kysucké múzeum Čadca

Kysucké múzeum Čadca

Nájdete tu zdokumentovaný vývoj prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

15
km
Hrad Strečno

Hrad Strečno

Hrad stál na svojom mieste už v prvej polovici 14. storočia. Počas stáročí bol rozširovaný a viackrát prestavaný do svojej najväčšej rozlohy v 17. storočí, kedy dosiahol úroveň... Viac najlepšie opevneného hradu na strednom Považí. Z hradnej skaly a z chodníka nad hradom je krásny výhľad na Strečniansky priesmyk, Domašínsky meander a na veľkú časť Žilinskej kotliny.

16
km
Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Toto obľúbené lyžiarske stredisko na Kysuciach leží neďaleko hraníc s Českom a Poľskom. Nájdete tu 3 navzájom prepojené doliny - Dedovka, Marguška a Lalíky. Snowparadise Veľká... Viac Rača ponúka spolu 16 zjazdoviek (spolu 14 km) všekých náročností, takže si na svoje prídu všetky skupiny lyžiarov. Lyžovať na Kysuciach môžete aj po zotmení. Nájdete tu najdlhšie zjazdovky určené na večerné lyžovanie na Slovensku v dĺžke až 2,2 km. Zo služieb tu nájdete ďalej požičovňu lyží, ski servis a lyžiarsku školu so škôlkou.

18
km
Lietavský hrad

Lietavský hrad

Lietavský hrad, alebo Hrad Lietava sa nachádza v Rajeckej doline neďaleko Žiliny. Patrí k najrozsiahlejším zrúcaninám na Slovensku. V stredoveku hrad považovali za nedobytný a... Viac pod jeho panstvo patrilo široké okolie Rajeckej kotliny. Hrad vznikol začiatkom 14. storočia a jeho prvým známym majiteľom bol Matúš Čák Trenčiansky. Neskôr patril rôznym šľachtickým rodom.

18
km
Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce

Nová rozhľadňa nad Terchovou poskytuje vynikajúci výhľad na široké okolie. Stojí na vrchole kopca, ktorý si filmári známeho filmu Jánošík vybrali ako miesto, kde stála šibeni... Viacca. Práve túto šibenicu majú pripomínať ramená rozhľadne. Vedie k nej jednoduchá trasa z obce Terchová, ktorá je zároveň náučným chodníkom.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež