Čarovné Toskánsko a jeho vidiek s možnosťou kúpania v mori

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Toskánsko

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

9,6

Vynikajúce hodnotenie
(152 hodnotení)

Čarovné Toskánsko a jeho vidiek s možnosťou kúpania v mori

LokalitaPRIMA TRAVEL - cestovná kancelária, Toskánsko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 13.12.2019 do 13.4.2020 podľa dostupnosti.

Vydajte sa do nádherného regiónu Talianska - do Toskánska. Navštívte kraj plný vinohradov, historických miest, umeleckých diel, skvelého jedla a výborného vína. Zažite toskánsky vidiek, uvidíte scenérie ako z filmu a v prípade priaznivého počasia budete mať možnosť relaxovať pri mori.

Program zájazdu:

1.deň :
Odchod autobusom zo Slovenska z jednotlivých nástupných miest.

2.deň :
V ranných hodinách príchod do talianskeho mesta Pisa, kde si prehliadnete mesto a uvidíte slávnu šikmu vežu, Námestie zázrakov s dómom. Neskôr pobyt pri mori v prímorskom letovisku Forte dei Marmi, ktoré patrí medzi najkrajšie a najpopulárnejšie na pobreží Tyrhenského mora. Návšteva letoviska s kúpaním pri mori sa realizuje len v prípade priaznivého počasia a v letných mesiacoch. Vo veľkonočnom termíne a v chladnejších mesiacoch (keď nie je možné kúpanie) v dopoludňajších hodinách navštívite elegantné toskánske mestečko Lucca s nádherným námestím (výborné spojenie s vlakom) a v populudní prehliadka Pisy so šikmou vežou. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.

3. deň:
Po raňajkách návšteva pôvabného San Gimignana, jedného z najatraktívnejších a typicky toskánskych miest, ktorého hradby a historické veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mesta. Často sa nazýva aj stredoveký ,,Manhattan". Stredoveké veže boli symbolom bohatstva a moci. Bohatstvo bolo možné merať podľa výšky veže. Každý si prial mať vyššiu vežu ako má jeho sused. Rodové veže mali zároveň obrannú funkciu a preto často nemajú ani okná. Krátky presun do Monteriggioni. Žiadne iné mestečko v Toskánsku nevytvára takú dokonalú predstavu o stredoveku. Je obkolesené hradbami, ktoré slúžili ako obrana proti nepriateľom z Florencie. Ďalšou zastávkou bude Siena, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších miest Talianska. Je preslávená každoročnými historickými dostihmi Palio. Vyznačuje sa typickými kamennými uličkami historického centra, pevnosťou a veľkolepou katedrálou. Pozriete sa aj na netradičné vejárovité námestie Piazza del Campo, ktoré je lemované kaviarničkami, reštauráciami, obrovskou vežou Torre del Mangia a zaujímavou fontánou radosti. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

4. deň :
Po raňajkách navštívite hlavné mesto Toskánska známu Florenciu. Prvou zastávkou bude úžasná vyhliadka na mesto z Piazzale Michelangelo. Neskôr budete pokračovať do historického centra Florencie. Florencia – to je umenie, vynikajúca talianska kuchyňa, najlepšie talianske vína a literatúra. Môžete sa sem neustále vracať, ale nikdy neuvidíte všetko. Toto mesto sa bude navždy spájať s architektúrou a umením. Hlavné mesto Toskánska je zapísané do Svetového zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Florencia sa spája s mnohými prívlastkami ako mesto umelecké, renesančné, historické, ale i s menami ako Alighieri, Donatello, Michelangelo. Začnete prehliadkou najvýznamnejších historických pamiatok, ktoré toto nádherné mesto ponúka. Pozriete si kostol St. Croce, ďalej bude nasledovať Piazza Signoria, Dómske námestie s dómom Santa Maria del Fiore, baptistérium, kostol San Lorenzo, most Ponte Vecchio. Individuálny program. Večer odchod autobusom na Slovensko cca o 20.00 hod..

5.deň :
Príchod autobusom na Slovensko.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • 6 talianskych miest počas 5 dní
  6 talianskych miest počas 5 dní
 • Uvidíte Pisu a jej šikmú vežu
  Uvidíte Pisu a jej šikmú vežu
 • Navštívite tiež hlavné mesto Toskánska - Florenciu
  Navštívite tiež hlavné mesto Toskánska - Florenciu
 • Služby delegáta počas celého zájazdu
  Služby delegáta počas celého zájazdu
 • Autobusová doprava stáleho dopravcu
  Autobusová doprava stáleho dopravcu

Ukončené
185,00 €

Bežná cena: 249,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,6

Vynikajúce hodnotenie

152 hodnotení

41 zákazníkov odporúča

10

Super sprievodkyňa

Lucia, 10. augusta 2020

Hodnotil ponuku Benátsky karneval a Verona, mesto večnej...


10

Cestovná kancelária mala v popise zájazdu, že v Benátkach sa po prehliadke Benátok "ponoríte do víru karnevalovej zábavy s množstvom pestrofarebných masiek a so sprievodným programom", načo sme sa najviac tešili a preto sme si kúpili tento typ zájazdu. Na naše sklamanie sa žiadny sprievodný program...

Katarína, 11. júna 2020

Hodnotil ponuku Benátsky karneval a Verona, mesto večnej...

Zážitky, ktoré vylepšia váš pobyt

Kontakt

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

Štefánikova 64
94901 Nitra
+421 911 331 015, +421 904 344 643

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária

PRIMA TRAVEL - Toskánsko

Piazza del Duomo
501 22 Firenze FI
+421 911 331 015, +421 904 344 643

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež