9,3

Vynikajúce hodnotenie
(45 hodnotení)

Darujte zdravie: Liečebný pobyt v Kúpeľoch Horný Smokovec pre deti a doprovod s plnou penziou i procedúrami

LokalitaKúpele Horný Smokovec, Horný Smokovec - Vysoké Tatry (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 20.12.2021 podľa dostupnosti.

Máte doma dieťa, ktoré je každú chvíľu choré? Doprajte mu to najcennejšie a vymeňte antibiotiká za liečivú silu Tatier. V Kúpeľoch Horný Smokovec pre vás pripravia plnú penziu aj balíky účinných procedúr. Uľavíte dýchacím cestám a posilníte imunitu, čo sa teraz veľmi hodí. Pobyt bude plný toho najčistejšieho vzduchu, príjemných vychádzok a túr po krásnom okolí.

O kúpeľoch

Kúpele Horný Smokovec sú najvyššie položené kúpele pre deti a tínedžerov na Slovensku (960 m n. m.). Sú to jediné tatranské kúpele na liečbu nešpecifických ochorení dýchacích ciest. Nachádzajú sa na území Tatranského národného parku v centre mesta Vysoké Tatry. Vysokohorská klíma sa vyznačuje dostatkom slnečného svitu, čistým vzduchom a teplotnou inverziou. Výsledky liečby sú v dlhodobom sledovaní výborné.

Všetky krásy Tatier sú z Horného Smokovca na dosah ruky - lanovkou z Tatranskej Lomnice na Lomnický štít, električkou na Štrbské pleso či pohodlnou prechádzkou na Hrebienok. Do atraktívnych pamiatkových regiónov Slovenska ako Levoča, Spišský hrad alebo Červený Kláštor.

Liečebné procedúry

Hlavnou liečebnou procedúrou je klimatoterapia, účinná najmä vtedy, keď je jej charakter odlišný od podnebia v trvalom bydlisku. Svojimi vlastnosťami ovplyvňuje ochorenie a stimuluje v organizme procesy, ktoré zvyšujú jeho obranyschopnosť. 

Inhalačná liečba
Spočíva v tom, že liečebnú látku vieme „dopraviť“ až do tých najmenších priestorov dýchacieho systému. Dochádza k skvapalneniu hlienov, mobilizácii riasinkového epitelu v dýchacích cestách, čo uľahčuje vykašliavanie. Tým, že k inhalácii používame predovšetkým liečivú minerálnu vodu, nie sú pacienti zaťažení chemickými látkami.

Liečebná rehabilitácia
Dýchacia gymnastika je súbor cvičení zameraných na dýchanie, najmä na jeho rytmus a hĺbku dychu. Posilňujú sa dýchacie svaly, nacvičuje bránicové dýchanie. Využíva sa skupinová aj individuálna liečba.
Deti cvičia za použitia rôznych pomôcok – fitlopta, rebriny, rôzne druhy loptičiek a iné náradie. Pre vekovú skupinu detí do 6 rokov existuje séria špeciálnych cvičení. Všetky cvičenia sú pod odborným dohľadom.Svetloliečba
Používa sa solux a bioptron. Pri tejto liečbe sa využíva viditeľná aj neviditeľná časť svetelného spektra. Ovplyvňujú sa zápalové procesy, urýchľuje sa hojenie.

Teploliečba
Pri tejto liečebnej procedúre pri ochoreniach dýchacích ciest sa pôsobením tepla a následnom prekrvení ohrievaného miesta uľahčí odkašliavanie a uvoľňujú sa spazmy svalstva za pomoci tepelných médií.

Plávanie
Je všeobecne známe, že plávanie je vhodným športom najmä pre alergikov a astmatikov. Sú pri ňom zapojené všetky svalové skupiny, dôležitá je správna koordinácia dýchania. Hravou formou sa dieťa učí dýchať nosom. Pacienti využívajú bazény v okolitých zariadeniach.,Sauna
Pôsobením vysokej teploty, striedaním tepla a chladu dochádza k prekrveniu celého tela, mobilizuje sa endokrinný aj imunitný systém. Organizmus sa potením zbavuje škodlivín - využíva sa suchá a parná sauna, takisto svetelné spektrum. Teplota v suchej saune je do 100 °C (v závislosti od veku dieťaťa).
V parnej saune do 80 °C, vlhkosť vzduchu od 70 - 90 %. Masáže
Masážnymi technikami jednotlivých častí tela sa dosahuje prekrvenie a uvoľnenie svalstva. Pacient nadobúda pocit uvoľnenia a pohody.

Ubytovanie

Dôležitou súčasťou liečby v zariadení je pohybová aktivita, ktorá sa vykonáva pod odborným dozorom. K dispozícii máte futbalové, volejbalové, basketbalové ihrisko a tenisový kurt. Pre najmenších je zriadený aj detský kútik.

Počas liečenia tu dochádza k celkovej zmene režimu (dietetického, pohybového), deti trávia všetok voľný čas vonku, nesedia pri televízoroch a za počítačmi. To výraznou mierou ovplyvňuje zdravotný stav. Po návrate domov trpia menším počtom (alebo žiadnym) infektov, znižuje sa spotreba liekov, rodičia nie sú nútení ostávať s dieťaťom doma – čo je nesporne ekonomický efekt.

Deti nevymeškávajú vyučovanie, sú celkovo pozitívne naladené. Chodia na výlety a túry k potokom, vodopádom, do jaskyne, kde sa prirodzeným spôsobom vytvárajú aerosóly a negatívne ióny. Vzduch je čistý, bez baktérií, prachu a peľov. Zároveň blahodarne pôsobí slnečný svit.

Tipy na výlety s deťmi

 • Smokovecká kyselka
 • Hrebienok – Bílikova chata
 • Hrebienok – Studenovodský vodopád
 • Hrebienok – Zamkovského chata – Rainerova chata
 • Hrebienok – Skalnaté pleso
 • Tatranská Kotlina – Belianska jaskyňa – Chata Plesnivec
 • Biele vody – Chata pri Zelenom plese
 • Okruh okolo Štrbského plesa
 • Štrbské pleso – Jamské pleso
 • Štrbské pleso – Chata pri Popradskom plese

Doprava do kúpeľov:

Autobusové spojenie: konečná stanica diaľkových autobusov je Starý Smokovec alebo Poprad.  Do Horného Smokovca sa dostanete električkou smerom na Tatranskú Lomnicu.

Vlakové spojenie: Cestovný lístok si kúpite do stanice Horný Smokovec cez Poprad a Starý Smokovec. V Poprade prestúpite na električku smerom na Starý Smokovec. Tam prestúpite na električku, smer Tatranská Lomnica. Vystúpite na druhej zastávke, v Hornom Smokovci. Kúpele sa nachádzajú nad cestou oproti zastávke.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Najvyššie položené klimatické kúpele pre deti a dorast
  Najvyššie položené klimatické kúpele pre deti a dorast
 • Liečba chorôb dýchacích ciest, zníženej imunity, alergií...
  Liečba chorôb dýchacích ciest, zníženej imunity, alergií...
 • Balíček procedúr pre dieťa aj doprovod
  Balíček procedúr pre dieťa aj doprovod
 • Plná penzia s jedlom 3 až 5x denne a stály lekársky dohľad
  Plná penzia s jedlom 3 až 5x denne a stály lekársky dohľad
 • Ideálne na výlety: 200 m od zastávky električky a MHD
  Ideálne na výlety: 200 m od zastávky električky a MHD

od 119,00 €

Bežná cena: 132 - 300,00 €

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 119 bodov

Informačný kalendár

Možný príchod na pobyt. Voľné
Tento kalendár je informatívny. Pre overenie termínu prosím kontaktujte prevádzku.

Vyberte si z nasledujúcich 4 možností

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 119 bodov

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,3

Vynikajúce hodnotenie

45 hodnotení

40 zákazníkov odporúča

10

odporúčam, Ako liečenie pre deti, a oddych pre doprovod vynikajúce

Soňa, 29. júla 2019

Hodnotil ponuku Pobyt pre 1 dospelý doprovod na 4 noci


9,8

Spokojnosť. Nebolo čo vytknúť. Deťom sa skutočne páčilo

Maria, 16. februára 2021

Hodnotil ponuku Pobyt pre 1 dieťa do 18 rokov na 4 noci

Kontakt

Kúpele Horný Smokovec

Kúpele Horný Smokovec

Horný Smokovec 2
06201 Vysoké Tatry
052/4422329

info@tatranskekupele.sk
www.tatranskekupele.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

1
km
Tricklandia

Tricklandia

Tento zábavný park rodinného typu nájdete v Starom Smokovci. Môžete tu spoznať Slovensko netradičnou formou pomocou 3D a 2D ilúzií. Súčasťou je aj najkrajšie zrkadlové bludisko v... Viac strednej Európe.

3
km
Bilíkova chata

Bilíkova chata

Jedna z najľahšie prístupných chát v Tatrách. Z hrebienka k nej vediet jednoduchý turistický chodník vhodný aj pre malé deti alebo starších turistov. Slúži najmä na ubytovanie... Viac turistov.

3
km
Vodopády studeného potoka

Vodopády studeného potoka

Neďaleko Hrebienka sa nachádzajú naozaj výnimočné kaskádovité Vodopády Studeného potoka. Patria k najviac navštevovaným cieľom v Tatrách. Skladajú sa z viacerých kaskád, najväčšia... Viac je kaskáda Malého vodopádu.

3
km
Rainerova chata

Rainerova chata

Najstaršia horská chata vo Vysokých Tatrách, ktorú nájdete neďaleko Hrebienku. Natrafíte na ňu po asi 20 minútach chôdze po červenej značke.

3
km
Obrovský vodopád

Obrovský vodopád

Nachádza sa v ústí Malej Studenej Doliny a so svojou výškou 20 metrov je skutočným obrom. Dostanete sa sem po červenej značke z Hrebienka.

4
km
Ski Museum

Ski Museum

Prvé súkromné múzeum zimných športov vo Vysokých Tatrách. Na ploche takmer 300 m² môžete vidieť históriu vzniku a vývoja tatranských zimných športov od počiatku tatranských osád,... Viac prevažne do roku 1945.

4
km
Zamkovského chata

Zamkovského chata

Horská chata v Malej Studenej doline sa nachádza neďaleko Hrebienka, podobne ako Rainerova chata. Otvorená je celoročne a ponúka turistom 23 lôžok na prespatie. Dostanete sa k nej... Viac po červenej značke.

4
km
Múzeum TANAP-u Tatranská Lomnica

Múzeum TANAP-u Tatranská Lomnica

Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Spoznáte tu charakter tatranskej prírody, oboznámite sa s jej ochranou a históriou spístupňovania Tatier. Výstavná... Viac časť je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú.

6
km
Téryho chata

Téryho chata

Teryho chata je najvyššie položená chata s celoročnou prevádzkou. Nachádza sa v nadmorskej výške 2015 m.n.m. Najľahší prístup k chate je po červenej a zelenej značke z Hrebienka... Viac cez Zamkovského chatu.

6
km
Zbojnícka chata

Zbojnícka chata

Chata sa nachádza vo Veľkej studenej doline a má celoročnú prevádzku. Slúži ako turistická ubytovňa s kapacitou 16 lôžok, takže ubytovanie v nej je naozaj výnimočný zážitok.

7
km
Zelené pleso

Zelené pleso

Zelené pleso spolu s Chatou pri Zelenom plese sú obľúbeným cieľom množstva turistov. Túra k tomuto plesu sa totiž radí medzi tie menej náročné. Nachádza sa v nadmorskej výške 1545... Viac m.n.m.

7
km
Chata pri Zelenom plese

Chata pri Zelenom plese

Chata dostala meno podľa arcikniežaťa Fridricha Habsburga – Fridrichova chata. Po páde monarchie sa nazýva Chatou pri Zelenom plese. Skvelé miesto, kde by ste pri potulkách... Viac Tatrami mali určite zavítať.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež