8,9

Veľmi dobré hodnotenie
(24 hodnotení)

Vyšetrenie ciev artériografom – prevencia srdcového infarktu a mozgovej príhody

LokalitaCardioCare, Bratislava, Slovensko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 30.6.2021 podľa dostupnosti.

Na Slovensku zomrie ročne okolo 35 000 ľudí na srdcovo-cievne ochorenia. Tomu najhoršiemu pritom môžete predísť včasnou diagnostikou. Artériograf dokáže zistiť životnosť, tuhosť i pružnosť ciev a odhaliť zúženie vencovitých tepien. Vyšetrenie pripomína meranie tlaku a zaberie vám len 15 minút. Váhať sa neoplatí – tieto choroby sú tichým zabijakom a zajtra už môže byť neskoro.

Čo je artériograf?

Tento v Maďarsku vyvinutý prístroj je schopný snímať a hodnotiť tlak a pulzové vlny na ramene spôsobom podobným meraniu krvného tlaku. Toto jednoduché meranie poskytuje presné informácie o stave všetkých tepien. Pomocou automatického hodnotenia je možné diagnostikovať srdcovo-cievne ochorenia ešte pred objavením sa vážnych zdravotných problémov.

Čo meria prístroj a ako?

Samotné meranie sa podobá jednoduchému meraniu krvného tlaku, avšak dokáže stanoviť viac než len samotný systolický a diastolický tlak krvi. Manžeta priložená na ramene vie detekovať celé pulzové krivky, ktoré prakticky zodpovedajú zmenám krvného tlaku. Tieto krivky dokáže prístroj pretransformovať na elektronický signál, následne ich počítačový program analyzuje.

Získaná informácia charakterizuje:

- funkciu malých tepien, ktorých celková plocha je najväčším orgánom nášho tela,
- tlakové pomery v hlavnej tepne (aorte) v tesnej blízkosti srdca a takto stanoviť bezprostrednú záťaž srdca.

Touto metódou sa dajú získať dôležité informácie o funkcii buniek v cievnej stene a o pružnosti hlavnej tepny (aorty). Čím pružnejšia je stena tejto tepny, tým je aorta zdravšia.

Z praktického hľadiska sa toto 15-minútové meranie podobá viacnásobnému meraniu krvného tlaku (ďalej len KT). Počas merania sa stanovuje hodnota 12 parametrov, medzi ktorými sú aj hodnoty opisujúce stav tepien veľkého a menšieho kalibru. Je to dôležité pre to, lebo tradičné meranie TK neposkytuje dostatok informácií o stave klienta. Ochorenie môže začať už v útlom detskom veku, keď ešte nikto nepochybuje o svojom zdraví. Špeciálnym meraním TK artériografom sa nám naskytne pohľad do funkcií tepien v akomkoľvek veku.

Čo robiť po meraní?

O výsledkoch merania je k dispozícii tlačený nález, na základe ktorého môže lekár rozhodnúť o eventuálnych ďalších vyšetreniach a úprave liečby. Na získanom náleze sa zobrazujú parametre opisujúce pružnosť tepien: údaje hodnotiace všeobecný stres, ktorému sú vystavené, ďalej rýchlosť pulzovej vlny aorty, ktorá úzko súvisí s pružnosťou a rigiditou aorty a napokon centrálny tlak aorty, ktorý opisuje tlakové pomery blízko srdca.

Hodnotenie stavu tepien artériografom je zo súčasne dostupných metód najjednoduchšie a najdostupnejšie v porovnaní s inými metódami, ktoré sa dajú použiť na diagnostický skríning. Zobrazí aterosklerotické zmeny a náchylnosť na ne v najvčasnejšom štádiu. Zvláštnosťou a najväčšou výhodou tejto metodiky je skutočnosť, že to dokáže už v asymptomatickom (bezpríznakovom) štádiu, keď je ešte šanca na prevenciu a včasnú liečbu. 

 

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • 15 minút, ktoré vám môžu zachrániť život
  15 minút, ktoré vám môžu zachrániť život
 • Prevrat vo včasnej diagnostike kôrnatenia ciev
  Prevrat vo včasnej diagnostike kôrnatenia ciev
 • Prevencia srdcového infarktu a mozgovej príhody
  Prevencia srdcového infarktu a mozgovej príhody
 • Vyšetrenie pripomína viacnásobné meranie tlaku
  Vyšetrenie pripomína viacnásobné meranie tlaku
 • Diagnostické merania v ČR a SR už od roku 2009
  Diagnostické merania v ČR a SR už od roku 2009

19,00 €

Bežná cena: 25,00 €

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 19 bodov

Vyberte si z nasledujúcich možností

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 19 bodov


Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

8,9

Veľmi dobré hodnotenie

24 hodnotení

15 zákazníkov odporúča

10

S vyšetrením som bola maximálne spokojná. Nielen odborný, ale hlavne príjemný prístup. Všetko mi bolo vysvetlené jasne a zrozumiteľne. Dátum vyšetrenia mi bol poskytnutý rýchlo, zbytočne som nečakala ani v čakárni. Vrelo odporúčam každému, kto ešte váha. ☺

Jana, 25. mája 2021

Hodnotil ponuku Preventívne vyšetrenie moderným neinvazívnym...


10

Maximálna spokojnosť 👍

Marta, 20. mája 2021

Hodnotil ponuku Preventívne vyšetrenie moderným neinvazívnym...

Kontakt

CardioCare

CardioCare

Heyduková 14
81108 Bratislava 1
0905 719 007

ploczekr@gmail.com
www.vysetrenieciev.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež