Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Slovenské via ferraty s certifikovaným horským sprievodcom a aj s najdlhším lanovým mostom

LokalitaTatras Active Holidays, s.r.o., Slovensko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 1.11.2021 podľa dostupnosti.

Prechádzka neporušenou prírodou, pravá horská atmosféra, vôňa dobrodružstva, čerstvého vzduchu... tak presne to sú slovenské via ferraty. Tento zážitok je presne ten, o ktorom sa hovorí, že je nezabudnuteľný! Tu môžete prekonať vlastné Ja. Vydajte sa týmito trasami s certifikovaným horským sprievodcom a domov si prineste neskutočný zážitok.

Slovenskými via ferratami

Na Slovensku sú via ferraty ešte stále novinkou, aj preto máme na výber len z malého množstva. A čo via ferrata vlastne je? Je to trasa zaistená pomocou umelých prvkov (oceľového lana a železných stupov, kramlí), ktorou sa z dôvodu bezpečnosti postupuje s ferratovým výstrojom (prilbou, tlmičom pádov a horolezeckou sedačkou).  
 
Vyberte si jednu zo slovenských via ferrat a absolvujte ju pod dozorom nášho medzinárodného horského sprievodcu UIMLA. Sprievodca Vám rovnako vysvetlí, ako sa správne a bezpečne pohybovať na via ferrate, čo robiť v rôznych krízových situáciach a ako im predchádzať.

Kremnické vrchy - Skalka pri Kremnici

 Všetky via ferraty v Kremnických vrchoch sa nachádzajú na vrchu Skalka pri Kremnici, v oblasti Severné skaly. Severné skaly sú z andezitového zlepenca, situované sú priamo na hrebeni a poskytujú nádherné výhľady na banskobystrickú stranu. Z hrebeňa padajú 70m na východnú stranu a tvoria steny, komíny a vežičky, ktorými vedú via ferratové cesty. Okrem via ferrát rôznej obtiažnosti obsahuje oblasť aj 15 metrov dlhý Tibetský most, 37 metrov dlhú zvislú lanovú sieť a 80 metrov dlhý visutý most. Keďže oblasť poskytuje viac kratších via ferrat, s horským sprievodcom prejdete viaceré, podľa vašej chute a podľa časových aj fyzických schopností. 

Liptovské Revúce - Dve veže

Medzi najmladšie via ferraty na Slovensku patrí via ferrata Dve veže, jediná via ferrata na Liptove. Oblasť pozostáva z 2 dominantných skalných veží a 1 vedľajšej. V oblasti sa nachádzajú 3 trasy ferratového charakteru s rôznymi stupňami obťažností a turistický chodník smerujúci na vrch mimo ferratových trás. Oblasť ponúka viac kratších via ferrat, s horským sprievodcom preto prejdete viaceré, podľa vašej chute a podľa časových aj fyzických schopností.

Martinské hole - Ferrata HZS

Via ferrata HZS Martinské hole sa nachádza v  koryte Pivovarského potoka. Pre prístup k začiatku via ferraty postupujeme po červenom turistickom značenom chodníku, ktorý je aj súčasťou samotnej via ferraty až kým sa nenapojí na modrý značený chodník z Bystričky po Martinské hole. Pri prechode via ferratou môžeme využiť aj visutý most a v závere máme na výber z 2 obtiažnostných variant.
 

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Slovenské via ferraty (Via ferrata HZS Kyseľ v Slovenskom raji, Skalka pri Kremnici, Dve veže a Ferrata HZS)
  Slovenské via ferraty (Via ferrata HZS Kyseľ v Slovenskom raji, Skalka pri Kremnici, Dve veže a Ferrata HZS)
 • Služby medzinárodného horského sprievodcu
  Služby medzinárodného horského sprievodcu
 • Fixné laná, stupačky, rebrík, lanové mostíky
  Fixné laná, stupačky, rebrík, lanové mostíky
 • Požičanie ferratového setu
  Požičanie ferratového setu
 • Neopísateľný zážitok a dobrá nálada
  Neopísateľný zážitok a dobrá nálada

55,00 €

Bežná cena: 70,00 €

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 55 bodov

Vyberte si z nasledujúcich možností

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 55 bodov


Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 604 968 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Tatras Active Holidays, s.r.o.

Tatras Active Holidays, s.r.o.

1. mája 516/11
059 38 Štrba
+421 948 401 301

info@tah.sk
tah.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

2
km
Stredoveká osada Šoldov

Stredoveká osada Šoldov

Táto osada je obostretá tajomstvom, niet o nej totiž temer nijakej zmienky v prameňoch. Predpokladá sa, že bola veľmi stará, staršia než všetky okolité obce pod Tatrami. Lokalita... Viac Šoldov predstavuje významné archeologické nálezisko. Okrem množstva cenných historických artefaktov sa tu napríklad našli kostry ľudí vysokých viac ako 200 cm. Na onú dobu to bola priam ohromujúca výška.

7
km
Štrbské pleso

Štrbské pleso

Štrbské pleso patrí medzi najznámejšie miesta vo Vysokých Tatrách. V okolí sa nachádza množstvo hotelov, reštaurácii a turistických trás, napríklad náučný chodník na Popradské... Viac pleso.

8
km
Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa

Celková dĺžka jaskyne je 400 m, z čoho je sprístupnených 230 m pohodlnou prehliadkovou trasou. Nachádza sa tu 2 m vysoký a 80 cm široký kvapľový stĺp, Biele záclony v Húskovej... Viac sieni, Koralové jazierko v Jazierkovej sieni, Galéria a Zbojnícka komora. Zachovali sa tu kosti medveďa jaskynného a v súčasnosti tu žije podkovár malý a chvostoskok.

10
km
Symbolický cintorín pri Popradskom plese

Symbolický cintorín pri Popradskom plese

Jedná sa o miesto, kde sa na pamiatku obetiam ukladajú pamätné tabule s menami ľudí, ktorí zahynuli v Tatrách a iných svetových horstvách. Nájdete ho pod strmou skalnou stenou... Viac Ostrvy. Najpohodlnejšia cesta od zástavky tatranskej električky Zástavka Popradské pleso, odtiaľ asfaltovou cestou (cca 5 km).

11
km
Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso je jedným z turisticky najvyhľadávanejších miest vo Vysokých Tatrách. Vedie sem niekoľko turistických trás, nájdete tu aj symbolický cintorín, horskú chatu a... Viac reštauráciu.

11
km
Vodopád Skok

Vodopád Skok

Vodopád Skok patrí medzi najkrajšie a najviac navštevované vodopády Vysokých Tatier ale aj Slovenska. Je asi 30 metrov vysoký a nachádza sa v nadmorskej výške 1789 m.n.m. Výstup... Viac okolo vodopádu je zaistený reťazami a vedie po klzkých žulových platniach. Dostanete sa naň napríklad zo Štrbského Plesa po žltej turistickej značke.

11
km
Batizovské pleso

Batizovské pleso

Batizovské pleso sa nachádza priamo pod Gerlachovským štítom v nadmorskej výške 1884 m.n.m. Dostanete sa sem napríklad zo Sedla pod Ostrvou alebo z Vyšných Hágov.

13
km
Capie pleso

Capie pleso

K tomuto plesu sa dostanete napríklad zo Štrbského plesa. Je pomerne vysoko položené, nájdete ho v nadmorskej výške 2075 m.n.m.

13
km
Kriváň

Kriváň

Kriváň je snáď najznámejší vrch Slovenska. Stal sa symbolom slovenskej štátnosti a najmä Vysokých Tatier. Vedie naň značený turistický chodník, napríklad z lokality Tri Studničky... Viac ale aj zo Štrbského Plesa.

13
km
Chata pod Rysmi

Chata pod Rysmi

Chata pod Rysmi je najvyššie položenou horskou chatou v Tatrách. Nachádza sa v nadmorskej výške 2250 m.n.m. Je obľúbeným cieľom turistov ale aj východiskovým bodom pre horolezcov.

14
km
Veľké Hincovo pleso

Veľké Hincovo pleso

Veľké Hincovo pleso je najväčšie a najhlbšie pleso na Slovensku. Dosahuje hĺbku až 50 metrov, no kvôli veľkej nadmorskej výške, v ktorej sa nachádza (1950 m.n.m.) je väčšinu roka... Viac prikryté ľadom. Pleso je pravdepodobne najvyššie položeným domovom pstruha potočného v Európe. Dostanete sa sem z Popradského plesa po značenom turistickom chodníku.

14
km
Tricklandia

Tricklandia

Tento zábavný park rodinného typu nájdete v Starom Smokovci. Môžete tu spoznať Slovensko netradičnou formou pomocou 3D a 2D ilúzií. Súčasťou je aj najkrajšie zrkadlové bludisko v... Viac strednej Európe.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež