9,8

Vynikajúce hodnotenie
(34 hodnotení)

Slovenská via ferrata v Kremnických vrchoch s najdlhším lanovým mostom

LokalitaCK Outdoor Tour, Slovensko (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 31.8.2021 podľa dostupnosti.

Krásna príroda, horský vzduch, úžasné výhľady a prekonanie vlastného Ja. Pre milovníkov prírody je tu túra s horským sprievodcom na najnovších ferratách na Slovensku. Via ferraty na Skalke v Kremnických vrchoch ponúkajú adrenalín cez 4 úrovne – od najľahšej až po extrémnu. Ich súčasťou je aj najdlhší lanový most na Slovensku.

Čo zažijete?
Okrem toho, že vás naučíme pohybovať sa po Via ferratách, naučíme vás aj niečo z ich histórie,
klasifikácie, metodiky a to všetko v praxi. Čaká vás množstvo nových zážitkov a dobrodružstiev. A to
všetko v nádhernom prostredí Kremnických vrchov.
 
Z praxe vieme, že po oboznámení a predvedení, ako sa lezie po Via ferratách, zvládnu všetci účastníci
Via ferraty od náročnosti A až po C. Čo predstavuje najťažšie úseky na ferrate Komín. Pre každý
prípad bude mať horský sprievodca pri sebe lano, ktorým Vás v prípade potreby zaistí.

Pod dozorom horského sprievodcu prejdete tieto ferraty a nové adrenalínové atrakcie:

 • Prejdete najdlhší visutý via ferratový most na Slovensku, ktorý je dlhý 80 metrov a visí medzi bralami miestami až 45 metrov nad terénom. Tento lanový most je skutočne unikátny, keďže sa jedná o najdlhší lanový most v strednej Európe.
 • Jánošíková diera - náročnosť podľa Schallovej stupnice je A/B, dĺžka je 30 m a prevýšenie 5 m. Množstvo kramlí na stúpanie a jej malá dĺžka a prevýšenie sú stvorené pre vyskúšanie si ferratovej výstroje a pre deti.
 • Zostupovka – náročnosť A/B, prevýšenie 70 m, dĺžka 150m,. Používa sa na zostup pod ferraty, je tu aj lanový most.
 • Trubačova veža - ľahká B. Začiatok má spoločný s Komínom. Po chvíli trasa vedie doprava na vežu s krížom. Pred záverom je lanový most.
 • Komín - stredne ťažká ferrata C. Má viacero variant ako napr. 8 m dlhá vetva: Kominárska. Celkové prevýšenie je 85 m a dĺžka 110 m.
 • Zdatnejší môžu prejsť aj lanovú sieť, ktorá je realizovaná na mieste, kde sa vystupuje z mosta. Je vertikálna a padá do hĺbky 37 metrov. Je tiež jediná svojho druhu na Slovensku. Jej náročnosť je D.

Zo skúseností vieme, že túto túru zvládnu všetci účastníci, seniori aj deti. Ide o stredne náročnú
túru, pri ktorej prekonáme 300 výškových metrov. Vyžaduje si primeranú fyzickú kondíciu, turistickú
obuv a oblečenie. 

Čo sú Via ferraty? 
V jednoduchosti sú to zaistené cesty – horské chodníky, ktoré sa nachádzajú v skalnom teréne: skalné
steny, hrebene, rokliny, tiesňavy, jaskyne... Zaistené sú oceľovým lanom, ku ktorému je lezec pripojený pomocou tlmiču pádov. Je to z dôvodu bezpečnosti, nakoľko Via ferraty majú rôznu obtiažnosť (od A až po F) od veľmi ľahkých až po extrémne náročné v kolmých a previsnutých skalných terénoch. Postup často uľahčujú umelé pomôcky, ako sú kovové kramle, stupačky, rebríky, mostíky...

CK Outdoor Tour
Outdoorová cestovná kancelária, ktorá sa zameriava na pohyb v horách po celý rok. Turistika,
alpinizmus, horolezectvo, expedície, skialpinizmus, lyžovanie a samozrejme Via ferraty sú naše hlavné
aktivity.

Túru vedie skúsený medzinárodný horský sprievodca UIMLA, ktorý ovláda omnoho viac ako vás
môže za jeden deň naučiť a tak sa ho neváhajte pýtať na čokoľvek, čo sa týka hôr a pohybu v nich.
Prvoradá je pre vaša bezpečnosť a spokojnosť. Každý účastník bude poistený. Poistenie zahŕňa
poistenie do hôr vrátane krytia zachraňovacích nákladov.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Najdlhší lanový most na Slovensku
  Najdlhší lanový most na Slovensku
 • Fixné laná, stupačky, rebrík, lanové mostíky
  Fixné laná, stupačky, rebrík, lanové mostíky
 • V jednej skupine 4 ľudia + sprievodca
  V jednej skupine 4 ľudia + sprievodca
 • Celkovo prekonáte 300 výškových metrov
  Celkovo prekonáte 300 výškových metrov
 • Stredne ťažká náročnosť
  Stredne ťažká náročnosť

49,00 €

Bežná cena: 65,00 €

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 49 bodov

Vyberte si z nasledujúcich možností

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 49 bodov


Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,8

Vynikajúce hodnotenie

34 hodnotení

26 zákazníkov odporúča

10

Skvelý zážitok, príjemné vystupovanie inštruktora

Natália, 8. septembra 2019

Hodnotil ponuku Via ferraty na Skalke v Kremenických vrchoch


10

Super...inštruktor bol proste strašne fajn

Alojz, 17. augusta 2019

Hodnotil ponuku 1. slovenská Via ferrata v Malej Fatre pri...

Kontakt

CK Outdoor Tour

CK Outdoor Tour

Rybárska 1121/21
03853 Turany
0905 682 854

ck@outdoortour.sk
www.outdoortour.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

6
km
Sklabinský hrad

Sklabinský hrad

Prvýkrát sa hrad spomína už v roku 1242. Neskôr slúžil ako sídlo Turčianskej župy. V roku 1630 hrad znovu opevnili, vybudovali druhé predhradie a v areáli postavili nový kaštieľ... Viac určený na reprezentačné účely pre župana. Sídlom župy zostal až do polovice 18. storočia.

10
km
Slovenské národné literárne múzeum

Slovenské národné literárne múzeum

Múzeum zhromažďuje, zhodnocuje, spracúva a sprístupňuje zbierkový fond k dejinám slovenského písomníctva, knižnej kultúry a knižnej grafiky. Buduje súbory zbierok so zameraním... Viac všestranne dokumentovať slovenskú literatúru, jej dejiny, prezentáciu a popularizáciu. Trvalá expozícia múzejnou formou predstavuje vývin slovenskej literatúry od 9. storočia po súčasnosť, prezentujú sa tu najvýznamnejšie literárne pamiatky, ktoré poukazujú na históriu slovenského národa. Najvzácnejšie rukopisy, inkunábuly a tlače sú predstavené vo forme faksimile

11
km
Múzeum slovenskej dediny v Martine

Múzeum slovenskej dediny v Martine

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. Expozícia podáva obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov... Viac oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia.

15
km
Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec

Považuje sa za symbol Veľkej Fatry a je jedným z najkrajších vrcholov na Slovensku. Naskytne sa vám z neho krásny výhľad na široké okolie. Dostanete sa sem napríklad z obce... Viac Štefanová.

15
km
Hrad Strečno

Hrad Strečno

Hrad stál na svojom mieste už v prvej polovici 14. storočia. Počas stáročí bol rozširovaný a viackrát prestavaný do svojej najväčšej rozlohy v 17. storočí, kedy dosiahol úroveň... Viac najlepšie opevneného hradu na strednom Považí. Z hradnej skaly a z chodníka nad hradom je krásny výhľad na Strečniansky priesmyk, Domašínsky meander a na veľkú časť Žilinskej kotliny.

15
km
Jánošíkove diery

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery sú sústavou tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nájdete tu viac ako 20 vodopádov, ktoré spolu tvoria Vodopády Dierového potoka, bizarné skalné útvary a... Viac turistické chodníky s lávkami, mostíkmi a reťazami. Na turistiku cez Jánošíkové diery máte na výber malý alebo veľký okruh. Malý okruh vedie cez krásne miesta Dolných a Nových Dier. Je ideálny pre rodiny s deťmi. Zvládnete ho aj so skutočne malými deťmi či so seniormi a dĺžka trasy 5 km vám zaberie asi 2-3 hodinky. Veľký okruh vedie cez Horné diery a užijete si na ňom spomínané rebríky. Nezabudnite, že tieto rebríky aj turistické chodníky sú dostupné aj v zime. Vtedy sú však pokryté ľadom, nezabudnite si preto pribaliť mačky a ďalšie vhodné pomôcky. Krásny tip na výlet je napríklad túra na Malý alebo Veľký Rozsutec, ktorej trasa vedie práve cez Jánošíkove diery. Turistický chodník na Veľký Rozsutec je v sezóne od 1.3. do 15.6. zatvorený z dôvodu ochrany prírody. Ubytovanie vám odporúčame vybaviť v Terchovej, ktorá je asi najlepší východiskový bod pre turistiku.

16
km
Čutkovská dolina

Čutkovská dolina

Čutkovská dolina je obľúbenou destináciou na vychádzky najmä domácich ale čoraz obľúbenejšia je aj medzi turistami. Nájdete tu krásne horské prostredie, rybník a náučný chodník,... Viac ktorý vás prevedie napríklad tiesňavou alebo popri 24 metrov vysokom vodopáde.

17
km
Jánošíkove múzeum

Jánošíkove múzeum

Expozícia múzea je rozdelená do niekoľkých častí: hrad obce, Život Juraja Jánošíka a jánošíkovská tradícia, Z ľudovej kultúry obce. Návštevník sa dozvie informácie nielen o... Viac dejinách obce Terchová, ktoré dokumentujú fotokópie dobových listín a fotografie, ale aj dôležité historické fakty zo života, zbojníčenia a popravy Juraja Jánošíka. Početné dobové exponáty z Terchovej a okolia približujú hudobný folklór, domácu textilnú výrobu, salašníctvo, poľnohospodárstvo, ľudovú architektúru a dávny spôsob bývania v drevenici.

17
km
Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce

Nová rozhľadňa nad Terchovou poskytuje vynikajúci výhľad na široké okolie. Stojí na vrchole kopca, ktorý si filmári známeho filmu Jánošík vybrali ako miesto, kde stála šibeni... Viacca. Práve túto šibenicu majú pripomínať ramená rozhľadne. Vedie k nej jednoduchá trasa z obce Terchová, ktorá je zároveň náučným chodníkom.

18
km
Aqua Eden

Aqua Eden

Termálne kúpalisko Stráňavy pozostáva z veľkého plaveckého bazénu a detského bazénu. Oba majú teplotu 24-26 °C. V areáli sa nachádza aj bufet a penzión.

18
km
Gaderská dolina

Gaderská dolina

Gaderská dolina je obľúbenou destináciou turistov nielen preto, že sa využíva na prístup k vrcholom Ostredok, Krížna a k hrebeňu Veľkej Fatry ale aj preto, že na malom území je tu... Viac nahromadené množstvo prírodných krás. Jej krása zaujala aj filmárov a v roku 1921 sa tu natáčal prvý film o Jánošíkovi.

18
km
Artikulárny kostol v Istebnom

Artikulárny kostol v Istebnom

Drevený artikulárny kostol v Istebnom je jednou z najvzácnejších kultúrno-historických pamiatok Oravy. V kostole sa dodnes slúžia bohoslužby, možno ho však navštíviť i ako... Viac turista.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež