Zatiaľ bez hodnotení
Garantujeme kvalitu!

Celodenný výlet do Černobyľu - miesto so silným príbehom

LokalitaX a. s., Ukrajina – Černobyľ (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 31.12.2021 podľa dostupnosti.

V sobotu 26. apríla 1986 o 1:23:47 hod. miestneho času sa vo štvrtom reaktore Černobyľskej elektrárne odohrala katastrofálna explózia, ktorá vyústila do požiaru, série ďalších explózií a roztaveniu jadra reaktora. Ide o najhoršiu jadrovú haváriu v histórii jadrovej energetiky. Čo to spravilo s ľuďmi, prírodou a so svetom, môžete zistiť počas autentického výletu do Černobyľu.

Retro výlet do Černobyľu

Behom dvanástich hodín výletu uvidíte to najzaujímavejšie z Černobyľu a mesta Pripjať. Unikátna komunistická atmosféra, doprava retro UAZ-om, Volgou alebo Ladou, ktoré dokonca môžete aj šoférovať. Fotky v komunistických uniformách vám dajú jedinečný pohľad na Černobyľ, ako aj na časy dávno minulé, či už pred alebo po havárií na černobyľskej atómovej elektrárni. Opustené budovy vrátane bazéna, nemocnice, základnej školy, škôlky, policajnej stanice alebo lunaparku,ale aj tajný vojenský radar Duga. Vďaka expertom a sprievodcovi CHERNOBYLwel.come s dobovými fotografiami Černobyľu a Pripjate sa dostanete späť do roku 1986. Komunistická propaganda so svojou architektúrou, znakmi, heslami či vojenskou technikou sa vám zapíše do pamňte naveky. Prekvapivé fakty a príbehy vám pootvoria dvere do čias, kedy bol svet iba krôčik od nukleárnej kataklizmy.

MIESTA ČERNOBYLSKEJ EXKURZIE

Aj keď fotografie povedia viac ako tisíc slov, stále nestačia na vyjadrenie emócii, ktoré pocítite pri návšteve Černobyľu s CHERNOBYLwel.come. Nazrite do miest, ktoré vám spôsobia zimomriavky počas vášho výletu. Vstup do budov v Pripjati je bohužiaľ zakázaný od roku 2012.

Bezpečnosť nadovšetko

Úroveň radiácie je na väčšine územia Černobyľskej zóny rovnaká ako je prírodné žiarenie. Vyššia je iba v okolí elektrárne a v meste Pripjať, avšak takýto krátky pobyt v týchto častiach nie je nebezpečný pre ľudské zdravie. Počas jedného dňa stráveného spoznávaním zákutí Černobyľu dostanete dávku gama radiácie nie vyššiu ako 3 mikrosieverty, čo zodpovedá približne trom hodinám strávených transatlantickým letom v lietadle (slnečné žiarenie). Aby bol váš privátny pobyt v Černobyle jedným unikátnym a bezpečným zážitkom a viac ako iba spomienkou v albume, CHERNOBYLwel.come sa postará o všetky dokumenty, povolenia, cestu, stravu a maximálnu bezpečnosť. Najmä sa však postará o ten najintenzívnejší, najfotogenickejší a najdobrodružnejší program zájazdu do Černobyľskej uzavretej oblasti. Garantovane.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Uvidite opustené mesto Pripyat
  Uvidite opustené mesto Pripyat
 • Variant aj s ubytovaním v hoteli v Černobyle
  Variant aj s ubytovaním v hoteli v Černobyle
 • Unikátna retro komunistická atmosféra
  Unikátna retro komunistická atmosféra
 • Dobrodružstvo, ktoré sa vám navždy vryje do pamäti
  Dobrodružstvo, ktoré sa vám navždy vryje do pamäti
 • Strava podľa zvoleného variantu a všetky povolenia na vstupy
  Strava podľa zvoleného variantu a všetky povolenia na vstupy

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 119 bodov

Informačný kalendár

Možný príchod na pobyt. Voľné
Tento kalendár je informatívny. Pre overenie termínu prosím kontaktujte prevádzku.

Vyberte si z nasledujúcich 2 možností

Vernostné body Nákupom získate
minimálne 119 bodov

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

Ponuka zatiaľ bez hodnotení.

Táto ponuka je u nás nová, zatiaľ teda nemá žiadne hodnotenia.
Prácou len s preverenými partnermi vám ale garantujeme kvalitu. Na ZľavaDňa je momentálne vyše 604 968 hodnotení, ich priemer je 8,9 z 10.

Kontakt

Aktivity v okolí

3
km
Železná studnička

Železná studnička

Železná studnička je prímestská rekreačná zóna v Bratislavskom lesnom parku. Už dlhé roky je obľúbeným rekreačným miestom obyvateľov Bratislavy, pre svoj pokoj a lesné prostredie.

4
km
Bratislavská ZOO

Bratislavská ZOO

Bratislavská ZOO patrí medzi najväčšie zoologické záhrady na Slovensku. Nájdete tu vyše 1000 druhov zvierat z rôznych kútov sveta umiestnených v rôznych pavilónoch, napríklad v... Viac pavilóne primátov, šeliem alebo v teráriu. ZOO je otvorená počas celého roka.

4
km
Lanovka na Kamzík

Lanovka na Kamzík

Prevádzka lanovky bola obnovená v roku 2005 po 15 ročnej pauze. Prekonáva prevýšenie 186 metrov a vyvezie vás k známej televíznej veži Kamzík. Na lanovke je možné odviezť si aj... Viac bicykel, alebo detský kočík. Z lanovky máte krásny výhľad na Malé Karpaty.

4
km
Lanoland

Lanoland

Počas svojej existencie sa Lanové centrum na Kolibe rozrástlo do úctyhodnej dĺžky 423 metrov a tvorí ho spolu 42 prekážok a 4 lanovky. Prekážky sú podľa náročnosti rozdelené na... Viac tri farebne odlíšené okruhy, takže každý si príde na svoje.

4
km
Bobová dráha - Koliba

Bobová dráha - Koliba

Dráha je v prevádzke od roku 1996 a je prvou dráhou svojho druhu na Slovensku. Je výbornou zábavou nielen pre deti ale aj pre dospelých. Dĺžka dráhy je 366 metrov a prevýšenie 41... Viac metrov.

5
km
Horský park

Horský park

Nachádza sa v mestskej časti Staré Mesto. Špecifický je tým, že sa nachádza prakticky v strede mesta a pritom poskytuje prírodné lesné prostredie. Je obľúbeným cieľom miestnych,... Viac ktorí si chcú oddýchnuť pobytom v prírode.

5
km
Botanická záhrada Bratislava

Botanická záhrada Bratislava

Botanická záhrada Univerzity Komenského sa nachádza pod voľným nebom, jej expozície nájdete však aj v skleníkoch. Je prvou botanickou záhradou na Slovensku. Rozloha záhrady je v... Viac súčasnosti približne 7,5 ha a môžete v nej vidieť vyše 5 000 druhov najmä cudzokrajných rastlín. Územím botanickej záhrady preteká riečka Vydrica.

5
km
Hrad Devín

Hrad Devín

Hrad stojí na mohutnom skalnom brale pri sútoku Moravy a Dunaja. Niektoré klenbové priestory tohto paláca sa dnes využívajú ako muzeálne expozície Múzea mesta Bratislavy. Počas... Viac sezóny sa na hrade viackrát konajú vystúpenia historických šermiarov. Návštevníci si tiež môžu vyskúšať hod oštepom, sekerou alebo streľbu z luku. Z prístavu pod hradom odchádzajú lode do Bratislavy a Hainburgu alebo na krátku plavbu po rieke Morave.

5
km
Sandberg

Sandberg

Významná paleontologická lokalita, ktorú nájdete v bratislavskej časti Devínska Nová Ves. Našlo sa tu okolo 300 druhov skamenelín ulitníkov, lastúrnikov, ježoviek, hubiek a... Viac rôznych morských a suchozemských živočíchov. Aj dnes tu ešte stále žije niekoľko chránených druhov.

6
km
Slavín

Slavín

Slavín je bratislavský pamätník venovaný padlým sovietskym vojakom počas druhej svetovej vojny. Pamätník bol postavený v rokoch 1957 - 1960 a slávnostne ho odhalili pri... Viac príležitosti 15. výročia oslobodenia mesta Sovietskou armádou 4. apríla 1960.

6
km
Múzeum dopravy

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v zaujímavých priestoroch prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia. Cestná doprava je tu prezentovaná od prvých dopravných prostriedkov... Viac s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Návštevníka zaujmú prototypy vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne a vojenské vozidlá. Múzeum sa venuje aj histórii železničnej dopravy na Slovensku.

6
km
Prezidentský palác

Prezidentský palác

Grasalkovičov palác bol postavený v rokokovom štýle v 18. storočí. Za palácom sa nachádza park, ktorý je obľúbeným miestom na oddych. V súčasnosti je sídlom kancelárie prezidenta,... Viac takže nie je verejnosti prístupný.

Zákazníci, ktorí si kúpili túto ponuku, si kúpili tiež