Úžasný odpočinok s wellness, polpenziou a dieťaťom zdarma v hoteli Líšeňský Dvůr**** na českej Vysočine

Líšeňský Dvůr, Česko - Vysočina - Lišná

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Úžasný odpočinok s wellness, polpenziou a dieťaťom zdarma v hoteli Líšeňský Dvůr**** na českej Vysočine

Líšeňský Dvůr, okres Žďár nad Sázavou, Česko - Vysočina - Lišná Líšeňský Dvůr, okres Žďár nad Sázavou, Česko - Vysočina - Lišná (mapa)

Ukončené od 246,00 €

od 246,00 €

Bežná cena: 273 - 898,00 €

Máte chuť na odpočinok "na vysokej nohe"? Čo tak luxusná usadlosť s históriou až zo 16. storočia? Veľkorysý pozemok s vlastným rybníkom? Luxusné kúpeľné centrum s vírivkou, saunou a masážami? Reštaurácia so skvelou kuchyňou a francúzskymi oknami? Líšeňský Dvůr**** je jednoducho malý raj, kde sa nebudete musieť starať vôbec o nič. V krásnej krajine Vysočiny majú navyše skvelé zázemie aj pre deti.

9,3

Vynikajúce hodnotenie

10 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Luxusné ubytovanie s dobrým jedlom a wellness Luxusné ubytovanie s dobrým jedlom a wellness

V krásnej krajine Žďárskych Vrchov V krásnej krajine Žďárskych Vrchov

Zázemie pre deti v bezpečí uzavretého areálu Zázemie pre deti v bezpečí uzavretého areálu

Historická budova v areáli s vlastným rybníkom Historická budova v areáli s vlastným rybníkom

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Líšeňský Dvůr

 • sauna sauna
 • vírivka vírivka
 • wifi pripojenie wifi pripojenie
 • detský kútik detský kútik
 • detské ihrisko detské ihrisko
 • bezbariérový prístup bezbariérový prístup
 • úschovňa lyží úschovňa lyží
 • reštaurácia reštaurácia
 • hotelový bar hotelový bar
 • vlastné parkovanie vlastné parkovanie
 • polpenzia polpenzia
 • bezplatné parkovanie bezplatné parkovanie
 • 1 prístelka 1 prístelka
 • 2 prístelky 2 prístelky
 • neobmedzené wellness neobmedzené wellness

Máte chuť na odpočinok "na vysokej nohe"? Čo tak luxusná usadlosť s históriou až zo 16. storočia? Veľkorysý pozemok s vlastným rybníkom? Luxusné kúpeľné centrum s vírivkou, saunou a masážami? Reštaurácia so skvelou kuchyňou a francúzskymi oknami? Líšeňský Dvůr**** je jednoducho malý raj, kde sa nebudete musieť starať vôbec o nič. V krásnej krajine Vysočiny majú navyše skvelé zázemie aj pre deti.

Pevné korene v krajine

Hotel je historickou budovou pochádzajúcou minimálne zo 16. storočia, z ktorého sa dochovala prvá písomná správa o nehnuteľnosti. Neskôr ju spravoval Ústav šľachtičien v Brne, potom tento majetok prešiel na štát a stal sa rekreačným pracoviskom Veterinárnej a farmaceutickej univerzity v Brne. Od roku 2008 má opäť súkromných vlastníkov, ktorí v nasledujúcich dvoch rokoch vykonali rekonštrukciu na hotelové zariadenie vysokého štandardu.

Obľúbené miesto Jana Wericha

V päťdesiatych rokoch si Líšenský Dvůr veľmi obľúbil herec Jan Werich a výtvarník a režisér Jiří Trnka, ktorí ho často navštevovali a miesto im natoľko učarovalo, že si tu chceli zriadiť letný ateliér. Odkúpiť nehnuteľnosť od štátu sa im však nepodarilo.

Hotel s luxusným komfortom

V roku 2009 prešiel hotel citlivou rekonštrukciou, ktorá v maximálnej miere zachovala jeho historický ráz (klenby, celkové dispozície izieb atď.) a súčasne ho vybavila komfortom, ktorý je oceňovaný aj náročnými návštevníkmi. Dnes hotel ponúka vonkajšiu reštauráciu s krásnym výhľadom na okolitú krajinu južným až juhozápadným smerom. Priestranný dvor prešiel parkovou úpravou a doplnením zariadení pre športové a voľnočasové vyžitie. Bola doplnená aj druhá ubytovacia budova, ktorá uzatvára dvor z východnej strany, a wellness.

Súčasťou ponuky je vonkajšie posedenie pri táboráku, pre rybárov z radov hostí potom možnosť športového rybárčenia pri rybníku, ktorý je súčasťou areálu. Vo všetkých priestoroch hotela vrátane reštaurácie a terás je k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu.

Pobyty rodín s deťmi

Ako ťažké je nájsť hotel alebo penzión vhodný pre rodiny s deťmi, vie dnes každý rodič, ktorý sa o to pokúšal. Líšenský Dvor je jedným z veľmi mála zariadení, kde sa bude cítiť rodina ako doma: priestranný Dvůr (4000 m2) s parkovou úpravou je vybavený zariadením pre detské vyžitie, a vďaka svojej uzavretosti sú v ňom deti úplne bezpečné. Z hotelovej reštaurácie, kaviarne i vonkajšej terasy je priamy výhľad práve na Dvůr, takže svoje deti môžete mať stále na očiach. Vzhľadom na to, že v okolí hotela nie je žiadna komunikácia (okrem účelovej cesty vedúcej iba k hotelu) ani zástavba, nehrozí deťom "vypusteným" do blízkeho okolia žiadne nebezpečenstvo.

Reštaurácia

Hotel ponúka v hotelovej reštaurácii špičkovú kuchyňu a navyše upokojujúci výhľad cez francúzske okná južným až severozápadným smerom cez rybník na hlavné partie Žďárských vrchov. V letnom období sú k dispozícii aj dve terasy. Reštaurácia je k dispozícii pre hotelových hostí aj pre verejnosť.

Vínny lístok ponúka vína z produkcie špičkového vinárstva Gotberg z oblasti Pálava, ďalej rodinného vinárstva Hrabal pod značkou Pelvins z Veľkých Bílovice a vinárstva Vinofol z oblasti Novosedly. V prevažnej väčšine prívlastkové vína sú produkované prírodnými metódami a patria k tomu najlepšiemu, čím sa môže svetoznáma Južná Morava pochváliť.

Wellness

Hotel Líšenský Dvůr ponúka svojim hosťom komfortne vybavené wellness centrum pre relaxáciu a regeneráciu síl. Čo platí pre hotel a jeho reštauráciu, možno povedať aj o wellness centre: vycibrený architektonický návrh, špičkové zariadenia a spätosť s okolitou prírodou a krajinou.

Hosťom sú k dispozícii tri sauny - fínska, infra a parná - s príslušným zázemím, whirlpool a relaxačná miestnosť s lôžkami a vodnou posteľou. V lete sú potom k dispozícii vonkajšie drevené lehátka na terase. Súčasťou wellness centra sú aj masážne izby so službami hotelového maséra.

Či už máte za sebou adrenalínovú cyklistiku v okolitých kopcoch, poriadny peší výšľap zimnú bežkársku trasu, deň lyžovania, alebo ak len prídete na hotel unavení po pracovnom týždni - sauny z vás vyplavia všetok stres aj únavu.

Fínska sauna

Typická, najznámejší sauna - vysoká teplota (typicky 90 °C), drevené lavice pre sedenie či ležanie, striedanie horúčavy a chladu v ochladzovacom bazéniku alebo studené sprchy. (Kto si trúfne, môže sa v zime ochladiť v snehovom záveji). Fínska sauna je odporúčaná pre zvyšovanie imunitného systému človeka, užitočná pre problémy s dýchacími cestami.

Infrasauna

Relatívna novinka, obľúbená u hostí, ktorí si chcú poriadne "prehriať kosti", ale nemajú radi veľmi horúci vzduch a vysokú vlhkosť fínskej sauny. Teplota prehriatia je podobná ako u fínskej sauny, ale je dosahovaná výlučne infražiaričmi, ktoré prehrievajú telesá - v tomto prípade ľudské telá - zatiaľ čo vzduch zostáva v normálnych teplotách. Účinky infrasauny na ľudský organizmus sú potom podobné: odplavenie stresu, likvidácia vírusov a baktérií, úľava pre svaly a kĺby vďaka zlepšeniu prekrvenia, zlepšenie psychickej pohody.

Parná bylinková sauna

Parná sauna je ďalším obľúbeným druhom sauny, vhodným prakticky pre každého. Saunovanie prebieha v teplej parnej hmle (teplota 40 - 45 °C, nasýtenosť vodnou parou blížiaca sa 100 %), vytváraná teplá hmla je obohacovaná bylinami s príjemnou vôňou a uľahčujúcimi dýchanie či vykašliavanie. Stopercentná nasýtenosť vybudzuje veľmi rýchlo silné potenie, a tým pádom odplavenie škodlivín z tela a kože, pritom pri pobyte v príjemnej teplote. Nie je nutné striedať parnú saunu s prudkým ochladzovaním, stačí sprchovanie vlažnou alebo teplou vodou. Parná sauna pomáha pri kožných chorobách, je doporučovaná tiež pri chorobách dýchacích ciest, otužuje telo a odplavuje stres rovnako ako ďalšie druhy sáun.

Whirlpool - vírivka

Jedno z najobľúbenejších zariadení pre wellness vôbec, masážna vaňa pre štyri dospelé osoby. Teplota blízka teplote ľudského tela (35 °C) znamená, že vaše telo je v príjemnom hrejivom prostredí, a možnosť voľby masážnych tryskových programov vám potom dopraje jemnú či aj intenzívnejšiu masáž na tie časti vášho tela, ktoré si vyberiete nastavením trysiek. Vo vírivke môžete byť v sede, polosede či ľahu. Neustále intenzívne prekysličovanie vody potom urobí pobyt vo vírivke lahodným a odľahčujúcim - tzv. perličkový kúpeľ je sám o sebe jemnou, nenásilnou masážou vašej kože. Vírivku, samozrejme, milujú aj deti, ktoré sa v nej doslova vybláznia, a dospelí ju potom môžu využiť k spoločenskej konverzácii v liečebnom a lahodiacim prostredí.

Masáže

K dispozícii sú dve masážne miestnosti, kde skúsení hoteloví maséri vykonávajú masáže zo širokej palety možností: k dispozícii je tradičná, tzv. švédska masáž (trenie a miesenie), možno určovať časti tela na premasírovanie aj dĺžku masáže, ďalej masáž reflexná, aróma masáž či medová masáž.

Relaxačná miestnosť

Sauny, vírivka a masáž sú intenzívne časti vašej relaxácie a regenerácie - na dosiahnutie úplného účinku je nutné v pokoji relaxovať, tiež preto, že intenzívne zariadenia predstavujú pre vaše telo nemalú záťaž. V relaxačnej miestnosti, za počúvania pokojnej meditatívnej hudby môžete využívať komfortné lehátka - v lete aj na vonkajšej terase - či sa môžete doslova ponoriť do tzv. vodnej postele s nastaviteľnou intenzitou veľmi jemného vodného masírovania. V relaxačnej miestnosti je vždy k dispozícii dostatok tekutín, ktorými rozhodne nešetrite, pretože sauny i masáž vyžadujú následné intenzívne zavodnenie.

Tipy na výlety

Hotel Líšenský Dvůr sa nachádza v centrálnej, najvyššej oblasti CHKO Žďárské vrchy, v rekreačnej oblasti minimálne dotknutej činnosťou človeka. Je umiestnený na úbočí známeho Buchtovho kopca (813 m n. m. - jeden z najvyšších vrcholov Žďárských vrchov), v nadmorskej výške 650 m n. m. Blízke okolie ponúka ťažko vyčerpateľné možnosti peších a cyklistických, v zime potom bežkárskych výletov.

Pešie výlety

Okolie je husto pretkané ako turistickými značenými cestami (priamo okolo hotela je situovaná zelená značka), tak kvalitnými ďalšími cestami v lesoch i lúkach, ktoré umožňujú túlanie na dlhé dni takmer bez dotyku s civilizáciou. Obľúbené ciele kratších až jednodňových výletov.

 • Bohdalecká skala (kopec cez údolie proti hotelu, 791 m n. m., nádherný polkruhový výhľad smerom na juh, skalné partie)
 • Hrad Štarkov (zelená od hotela, následne modrá), romantická zrúcanina hradu lúpežného rytiera
 • Daňkovice - známa rekreačná obec pod Buchtovým kopcom
 • Buchtov kopec  - na vrchole radar pre riadenie letovej prevádzky ČR, po dohode s personálom možná prehliadka a vyhliadka (Dráteníčky, Malinska skala, Čierna skala, Biela skala, Štyri šúľky, Perničky). Slávne skalné útvary Vysočiny Deväť skál (836 m n. m.), skalné útvary a najvyšší vrchol Žďárských vrchov kultovej dediny Blatiny, Moravské České Križánky a rybníky Milovský, Medlovský a Sykovec

Pre hostí hotela, ktorí nie sú náruživí turisti, sú potom k dispozícii kratšie trasy v blízkom okolí (1 - 3 km), s takmer nulovým prevýšením a po asfaltovej ceste, vhodné pre akúkoľvek obuv. Najmä výlet do Líšnej, prípadne ďalej do Daňkovíc odporúčame na rekreačnú prechádzku, pri ktorej sa nebudete stačiť dostatočne pokochať panoramatickým, neustále sa meniacom výhľadom na okolitú krajinu.

Cyklistické výlety

K vyššie uvedeným (takmer všetko popísané možno zvládnuť na bicykli) pribúdajú vzdialenejšie ciele:

 • Mesto Polička - rodisko Bohuslava Martinů, s kompletným stredovekým opevnením
 • Hrad Svojanov - tradičné miesto konania šermiarskych vystúpení, jarmokov s ukážkami remesiel a koncertov
 • Toulovcovy maštale - národná prírodná rezervácia, úžasné skalné útvary a kaňony, blízko hrad Nové Hrady
 • Slávne rašeliniská Veľké Dářko - národná prírodná rezervácia, ale aj bohaté rekreačné využitie
 • Nové Mesto na Morave - mestská pamiatková rezervácia, múzeá
 • Žďár nad Sázavou - pútnický Kostol sv. J. Nepomuckého ("Zelená hora"), pamiatka UNESCO
 • Litomyšl - jedno z najkrajších miest v Česku, zámok - pamiatka UNESCO
 • Pod hotelom, v údolí rieky  Fryšávky, sa nachádza značená cyklotrasa č. 104, na ňu v blízkom okolí nadväzuje niekoľko ďalších, vrátane diaľkovej trasy č. 1 ("Pražská")

Kontakt

Líšeňský Dvůr

Líšeňský Dvůr

Líšná 23
59203 Líšná
Česko
+420-702 047 070

hotel@lisensky-dvur.cz
lisensky-dvur.cz
Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by Vás zaujímať