Podporte imunitu, vyhnite sa chorobám a zatočte s vírusmi - infúzna terapia vysokodávkovaným vitamínom C v ŠNOP-e

Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o., Bratislava...

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

Podporte imunitu, vyhnite sa chorobám a zatočte s vírusmi - infúzna terapia vysokodávkovaným vitamínom C v ŠNOP-e

Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o., okres Bratislava II, Bratislava - Ružinov Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o., okres Bratislava II, Bratislava - Ružinov (mapa)

Ukončené od 29,00 €

od 29,00 €

Trpíte nadmerným stresom, únavou, fyzickou záťažou, poruchami imunity, častými virózami a prechladnutím? Vyskúšajte infúznu terapiu, ktorá vám okamžite naštartuje imunitu, zníži únavnosť a zvýši vašu odolnosť voči vírusovým infekciám i stresu. Úplná vitamínová bomba pre vaše telo a dušu. Terapia trvá iba 30 minút a vy si navyše počas podania aj oddýchnete!

8,9

Veľmi dobré hodnotenie

62 hodnotení

Prečo si vybrať túto ponuku

Klinicky preukázané pozitívne účinky na organizmus Klinicky preukázané pozitívne účinky na organizmus

Prevencia pri únave, strese či fyzickej záťaži, zlepšuje činnosť mozgu Prevencia pri únave, strese či fyzickej záťaži, zlepšuje činnosť mozgu

Má nielen preventívne, ale priamo liečebné účinky Má nielen preventívne, ale priamo liečebné účinky

Odporúča sa v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu Odporúča sa v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu

Flexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o.

Trpíte nadmerným stresom, únavou, fyzickou záťažou, poruchami imunity, častými virózami a prechladnutím? Vyskúšajte infúznu terapiu, ktorá vám okamžite naštartuje imunitu, zníži únavnosť a zvýši vašu odolnosť voči vírusovým infekciám i stresu. Úplná vitamínová bomba pre vaše telo a dušu. Terapia trvá iba 30 minút a vy si navyše počas podania aj oddýchnete!

Prečo potrebujeme vitamín C?

Na rozdiel od mnohých cicavcov si ľudský organizmus nie je schopný vyrobiť vitamín C. Preto je nevyhnutné, prijímať túto životne potrebnú látku v potrave. Potrebujeme ju nevyhnutne preto, aby v ľudskom organizme prebiehalo mnoho dôležitých procesov ako napr. tvorba kolagénu, hojenie rán, obranný mechanizmus proti stresu a mnoho ďalších. Jeho nedostatok okrem iného predstavuje rizikový faktor vzniku onkologických ochorení.

Vitamín C

Vitamín C je známy aj pod názvom kyselina askorbová. Jeho objav sa datuje medzi roky 1928-1933, popísal ho maďarský biochemik Szent-Győrgyi, ktorý našiel súvislosť medzi oxidáciou a produkciou energie v organizme.

Vitamín C je silný antioxidant, chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov. Je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, ale aj pre tvorbu väziva a obnovu kolagénu, pri odstraňovaní škodlivých látok z organizmu. Má úlohu aj pri kontrole cholesterolov  v organizme, podieľa sa na znižovaní hladiny histamínu. Jeho pôsobenie v našom organizme je aj dnes ešte stále predmetom skúmania.

Hladina vitamínu C nie je stanovovaná pri bežnom biochemickom vyšetrení. Mnohé štúdie však poukazujú na jej zníženú hladinu v krvi u zdravých ľudí a oveľa viac u chorých ľudí, hlavne u chronických ochorení. Jeho denný príjem v strave je nedostatočný pri rozšírenom používaní polotovarov a fast-food stravovaní. Vitamín C je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, každé akútne infekčné ochorenie zvyšuje nároky na jeho príjem. Jeho zvýšený príjem je potrebný aj pri chronických infekčných ochoreniach, ale aj pri neinfekčných chronických ochoreniach ako zápaly kĺbov (artritída), poruchy trávenia, pri operačných výkonoch.

Pri zvýšenej potrebe vitamínu C je jeho doplnenie bežnou stravou nemožné, nielen pre zníženú chuť do jedla pri akútnom infekčnom ochorení, ale aj pre obmedzené vstrebávanie – vitamín C sa vstrebáva v tenkom čreve pomocou špeciálnych transportných molekúl ktoré ho prenášajú do krvi, ale počet týchto molekúl je obmedzený, takže do krvi sa prenesie len časť vitamínu C – či z potravy alebo podaného vo forme tabliet. K nedostatku vitamínu C nielen pri akútnom infekčnom ochorení prispieva aj skutočnosť, že vitamín C je rozpustný vo vode a naše telo si nevie vytvoriť jeho zásoby.

Človek je jedným z mála živých organizmov, ktorí stratili schopnosť vlastnej tvorby vitamínu C v priebehu evolúcie. Sme úplne odkázaní na jeho príjem v potrave.

Optimálna hladina vitamínu C v organizme podľa DGE (Deutsche Gesellschaft für Ernährung – Nemecká spoločnosť pre výživu) je 1,1-1,2 mg/dl krvi, minimum pre udržanie zdravia 0,9 mg/dl. Pri chronických ochoreniach bola zistená znížená priemerná hladina vitamínu C – napríklad 0,6 mg/dl u pacientov s cukrovkou, 0,53 mg/dl u osteoporózy, ale až 0,11 mg/dl u akútnych infekčných ochorení, traumatických stavoch, popáleninách. Poukazuje to na jeho vysokú potrebu pri akútnych ochoreniach ako aj zvýšenú potrebu a znížený príjem pri chronických ochoreniach.

Infúzne podanie vitamínu C umožňuje rýchle doplnenie vitamínu a prístup k vitamínu každej bunke organizmu tým, že na prechodnú dobu vytvorí jeho nadbytok v organizme.

Podanie vitamínu C je opodstatnené pri:

  • stave dlhodobej únavy (je vhodné skontrolovať tiež hladinu vitamínu D)
  • akútnom ochorení dýchacích ciest (chrípka, zápaly priedušiek, prínosových dutín)
  • pri chronických poruchách trávenia (histamínova intolerancia)
  • pred plánovaným chirurgickým výkonom
  • ako podporná a doplnková liečba pri chronických ochoreniach

Kontraindikácie:

  • precitlivenosť na kyselinu askorbovú
  • ochorenie alebo predispozícia na ochorenie obličkových kameňov
  • ochorenia talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia

Kontakt

Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o.

Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o.

Záhradnícka 42
82108 Bratislava
Slovensko
+421 2 50 116 200

centrumzdravia@snop.sk
www.snop.sk
Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by Vás zaujímať